15 sławnych mam, które normalizują karmienie piersią

Karmienie piersią nie powinno stanowić tabu. Te słynne mamy przypominają o tym na swoich instagramach.

Gisele Bundchen Fot. EastNews
Gisele Bundchen

Karmienie piersią jest najbardziej naturalnym sposobem żywienia niemowląt. Te zaś domagają się mleka bardzo często, nie bacząc na czas i miejsce. Młode mamy, które chcą normalnie żyć - wychodzić, robić zakupy, spotykać się z przyjaciółmi - są więc zmuszone czasem nakarmić swoje dzieci w miejscach publicznych. Niestety w polskich restauracjach, centrach handlowych czy urzędach trudno znaleźć specjalny pokój dla matki z dzieckiem, który zapewniłby intymność karmiącej piersią kobiecie. Młodej mamie z płaczącym z głodu niemowlakiem pozostaje tylko jedno - nakarmić swoje dziecko, bez względu na to, gdzie się akurat znajduje.

Bardzo przykry jest fakt zawstydzania, upokarzania czy wyśmiewania mam karmiących swoje dzieci piersią w miejscach publicznych. Nie na miejscu jest także proponowanie im, by przeniosły się z niemowlęciem do toalety. Karmienie piersią jest naturalną, aseksualną czynnością, która nie powinna okrywać mam wstydem ani zmuszać je do izolacji. Dlatego cieszymy się, że coraz więcej celebrytek pokazuje w mediach społecznościowych, jak piękne i normalne jest karmienie piersią swoich dzieci. 

1. Gisele Bundchen

To brazylijska modelka i mama trzech synów w 2013 roku zapoczątkowała trend na normalizowanie karmienia piersią. Może nie każda "normalna" młoda mama ma okazję karmić w otoczeniu sztabu stylistów, jednak ściągnięcie z tej czynności piętna wstydu bez wątpienia jest dużą zasługą Gisele.

3. Aleksandra Żebrowska

Polska influencerka (w najlepszym tego słowa znaczeniu!) z niesamowitym poczuciem humoru pokazuje, że macierzyństwo, to czasem niezły hardcore. Choć sama karmi piersią, podkreśla, że każda mama sama ma prawo wybrać, w jaki sposób będzie żywić swoje dziecko.

4. Barbara Kurdej-Szatan

Aktorka i piosenkarka, a także mama dwójki pociech, na instagramie pokazuje swoje codzienne życie. Karmienie piersią jest aktualnie jego częścią.

5. Kate Hudson

Aktorka, producentka, businesswoman i mama trójki dzieci często pisze, że pogodzenie kariery z macierzyństwem nie jest łatwe. Dlatego czasem musi karmić niemowlaka piersią w pracy. 

6. Chrissy Teigen

Modelka, prezenterka, żona Johna Legenda, mama dwójki dzieci. Na swoim instagramie jest odważna i do bólu szczera. Porusza w swoich mediach społecznościowych kwestie dużo bardziej kontrowersyjne niż karmienie piersią. Dlatego zupełnie nie dziwi, że nie zamierza nikogo przepraszać za to, że pokazuje, jak karmi piersią swoje dziecko. I lalkę.

7. Gwen Stefani

Choć instagram Gwen Stefani nie jest specjalnie mamusiowy, także u niej pojawiło się zdjęcie karmienia piersią. Fotka doskonale pokazuje, że to dziecko wybiera czas i miejsce posiłku. Bywa, że nie jest najwygodniej. Za to jak pięknie!

8. Lara Gessler

Restauratorka i młoda mama pokazuje, że z maluchem u boku można cieszyć się życiem i korzystać z uroków podróży czy wyjść na miasto. A jeżeli trzeba nakarmić dziecko w restauracji? To się je karmi.

9. Agnieszka Włodarczyk

Aktorka i młoda mama deklaruje, że źle się czuje, karmiąc piersią publicznie. Przyznaje jednak, że kiedy nie ma innego wyboru (czytaj: zapomni się butelki), dobro malucha jest najważniejsze.

10. Rachel McAdams

Wystylizowane zdjęcie aktorki odciągającej mleko zrobiło w 2018 roku furorę. Fotkę zrobiono przy okazji sesji o tematyce niezwiązanej z macierzyństwem, jednak Rachel w tym czasie wciąż karmiła swojego sześciomiesięcznego synka, musiała więc w przerwach między ujęciami używać laktatora. Pracująca mama w pełnej okazałości.

11. Ashley Graham

Modelka, mama i pełna ciepła kobieta z właściwym sobie urokiem publikuje zdjęcia swojej rodziny, także zrobione w chwilach karmienia dziecka piersią.

13. Olivia Wilde

"My drinking buddy" - podpisała swoje zdjęcie z niemowlakiem aktorka. Widać, że nie jest specjalnie pozowane ani stylizowane. A przez to bardzo słodkie.

14. Hilary Duff

Aktorka w obszernym wpisie opisuje trudności związane z karmieniem piersią, gdy jest się pracującą mamą. To ważny głos w kwestii niepotrzebnej krytyki pod adresem kobiet z różnych przyczyn decydujących się na żywienie niemowląt mlekiem modyfikowanym. 

15. Joanna Moro

Aktorka na swoim instagramowym profilu promuje akceptację własnego ciała i rodzicielstwo bliskości. Szeroko rozpisuje się także na temat zalet karmienia piersią.

Zobacz również:
REKLAMA