10 zdrowotnych patentów Kardashianek, które rzeczywiście działają

Jasne, że rodzina Kardashianów ma na swoim koncie kilka (ok, może więcej niż kilka) wątpliwych decyzji dotyczących zdrowia (Kim, coś Ty sobie myślała, promując te lizaki hamujące apetyt?). Zaryzykujemy jednak stwierdzenie, że  prowadzą się oni obecnie najzdrowiej w historii familii. Khloe podbija siłownie, Kourtney stawia na „czystą michę”, a Kim nie ustaje w treningach rzeźbiących jej ciało. Nawet Kylie i Kendall wciągnął ten zdrowotny trend. Niektóre z nawyków Kardashianek są naprawdę godne polecenia, więc zerknijcie co z życia gwiazd reality show warto przenieść do realnego życia.

kardashian fot. Getty Images
10 zdrowotnych patentów Kardashianek, które rzeczywiście działają

1. Staraj się w większość dni wygospodarować czas na trening.

Tak jak robi to Kim. Jej trenerka, Melissa Alcantara, za pośrednictwem kanału E! powiedziała, że Kardashian zwykle ćwiczy 6 razy w tygodniu przez 60-90 minut. Jeśli nie jesteś w stanie wygospodarować tyle czasu co celebrytka, na naszej stronie w zakładce fitness znajdziesz też wiele krótszych sesji treningowych. Np. taką 15-minutową propozycję na dół ciała.

2. Nie bój się tłuszczu.

“W naszym domu używamy pełnotłustego mleka i serów. Używam ghee i oleju kokosowego do gotowania” – powiedziała Kourtney magazynowi Fit Pregnancy. Kourtney na swoje stronie twierdzi, że uwielbia jeść rano masło klarowane ghee. Tak jest, nie ma co banować masła, ale w ten śliski temat tłuszczu zawsze warto wchodzić z umiarem. Nawet popularny ostatnio jak Kardashianki olej kokosowy może mieć różne oblicza sprawdź.

Tłuszcz ma złą sławę, ale nie można z niego rezygnować. Zobacz jakie jeść, a jakich unikać.

3. Mieszaj rodzaje treningów.

“Kocham spinning, hot jogę, trening obwodowy czy aktywności w stylu pokonywania różnych przeszkód” - powiedziała Khloe w wywiadzie dla USA Today. Dla niektórych może brzmi to jak chaos, ale jednak to skuteczna strategia przeciwko spadkowi motywacji.  Łatwo wpaść w treningową monotonię, bo tak jest nam wygodniej – organizm szybko przyzwyczaja się do bodźców, a my z natury wolimy nie wychodzić poza strefę komfortu. Tymczasem jeżeli chcemy ciągle widzieć rezultaty, nie możemy wpadać w rutynę. Nuda na pewno Ci nie grozi, jeśli spróbujesz  połączenia treningu z dobrą zabawą, np. na trampolinach – o tym rodzaju zajęć fitness więcej przeczytasz tutaj.

4. Zapisuj swoje fitnessowe cele.

“Kiedy trenuję z Kim, lubimy ustalać cele, których realizacja da nam satysfakcję - powiedziała WH jej trenerka Melissa Alcantara – Kiedy już określimy cel, zapisujemy go. Zauważyłam, że to zwiększa poczucie odpowiedzialności za jego realizację. No i to daje niesamowite uczucie kiedy już uda Ci się go osiągnąć!”.

5. Staraj się wpleść fitness w codzienne czynności

„Mam obsesję na punkcie podnoszenia moich pośladków. Dlatego zanim wejdę pod prysznic, robię 100 głębokich przysiadów – powiedziała Kourtney magazynowi Hello! –To dla mnie nic wielkiego, a zrobienie ich przed prysznicem przypomina o tym, by robić je codziennie. To taki mały dodatek. Robię też brzuszki oglądając telewizję. Wg mnie to po prostu wielozadaniowość”. Też jesteśmy za tym, żeby oglądanie seriali łączyć raczej z robieniem deski niż deską serów.

6. Ogranicz przetworzone jedzenie.

“Staram się całkowicie unikać przetworzonego jedzenia” - przyznała Kourtney na swojej stronie internetowej. Dziewczyna wie co robi, bo dodatki, których nie znały nasze prababcie, a których my same nawet nie umiemy wymówić są niebezpieczne dla naszego zdrowia i obwodów talii. Biorąc pod uwagę, że na sklepowych półkach mało co nie jest w jakimś stopniu przetworzone, możesz mieć wątpliwości po co na pewno nie sięgać. Ten artykuł pozwoli Ci odróżnić produkty mocno przetworzone od dozwolonych.

7. Nie wydłużaj swojej doby kosztem snu.

„Moim patentem urodowym podczas tygodnia mody jest odpowiednia ilość snu” – uważa Kendall Jenner – „Czuję, że potrzebuję co najmniej koło 7-8 godzin, żeby funkcjonować”. Bez względu na to czy musisz przetrwać pracowity czy imprezowy tydzień, odpowiednia dawka snu zapewni Ci nie tylko lepszy wygląd i samopoczucie, ale też energię i zmniejszy szanse na podjadanie niezdrowych przekąsek w ciągu dnia. Jeżeli nie masz problemów z długością snu, tylko jego jakością, przyjrzyj się swojej sypialni – zobacz, co może zaburzać Twój odpoczynek.

8. Nie przejmuj się wagą.

“Nie wierzę, że waga nas definiuje. Nie ważę się, bo nie obchodzi mnie jaką liczbą jestem” – wyznała Khloe w Entertainment Tonight – „Myślę, że zadowolenie pochodzi z wnętrza… Jest tak wiele nieszczęśliwych osób, które są szczupłe i głodne”. Fakt, waga czy BMI nie zawsze mówią prawdę. Przeczytaj jak to możliwe, że można być jednocześnie fit i trochę fat.

9. Kontroluj porcje.

„Teraz w zasadzie jem to, co chcę, ale w odpowiednich ilościach. Wcześniej tego nie wiedziałam. To trudne” – powiedziała Khloe magazynowi People – „Musisz przyzwyczaić swoje ciało do mniejszych ilości. Oczami zjemy więcej niż pomieści nasz żołądek”.  Pomijając małe odstępstwa (produkty przetworzone), odpowiednia porcja na talerzu produków nieprzetworzonych powinna wyglądać mniej więcej tak: 1 miejsca dla porcji chudego białka, kolejna 1 to produkty zawierające skrobię, 1 dla warzyw. Istnieje jeszcze patent pomagający oszacować ilość kalorii na podstawie wielkości własnej dłoni (która do pewnego stopnia odzwierciedla rozmiar ciała i zapotrzebowanie na energię): rozmiar porcji chudego białka w każdym posiłku to mniej więcej dłoń bez palców, warzywa – objętość zaciśniętej pięści, garść produktów węglowodanowych i porcja tłuszczu rozmiarów kciuka.

10. Nie rezygnuj z aktywności w podróży.

Zajmujące przygotowania do wyjazdu, mało miejsca w walizce i brak dostępu do ulubionej siłowni to niezłe, ale nie dość skuteczne wymówki od treningów. Dużo czasu spędzonego na siedząco, obrzęki, gotowe śniadanie czekające w hotelu i  nie zawsze zdrowe posiłki poza nim przemawiają jednak za tym, żeby choć trochę się ruszyć. "Kiedy jestem w Paryżu czy Londynie, po prostu ćwiczę w hotelowej siłowni. Naprawdę łatwo rozleniwić się podczas podróży" - powiedziała Kendall w People, podkreślając, że jednak nie odpuszcza, bo potem nie ani nie wyglądałaby, ani nie czułaby się tak jak lubi. Trening, który z powodzeniem zrobisz w pokoju hotelowym (potrzebujesz do niego tylko butelek wody) znajdziesz tutaj.


Zobacz również:
REKLAMA