10 najzabawniejszych odcinków “Przyjaciół”

Choć amerykański sitcom ma już ponad 25 lat, wciąż uważany jest za najzabawniejszy serial wszech czasów.

Przyjaciele fot. Moviestilsdb.com

„Przyjaciele” pojawili się w telewizji w postaci 236 odcinków, podzielonych na 10 sezonów. W ciągu dziesięciu lat produkcji serial otrzymał 6 nagród Emmy, w tym dla najlepszego serialu komediowego, a do tego Złoty Glob, dwie nagrody Stowarzyszenia Aktorów Filmowych oraz 56 innych nagród i 152 nominacje. 

Jednak żadne nagrody nie przebiją uwielbienia, jakie wzbudził w milionach widzów na całym świecie. Perypetie szóstki młodych nowojorczyków ciekawią, wzruszają, ale przede wszystkim bawią ogromne rzesze fanów niezmiennie od ponad dwudziestu pięciu lat. 

I właśnie z okazji dwudziestej piątej rocznicy wyemitowania pierwszego odcinka sitcomu, kanał Comedy Central przeprowadził wśród brytyjskich widzów sondaż mający rozstrzygnąć, który odcinek „Przyjaciół” jest najśmieszniejszy.  

Najśmieszniejszy odcinek serialu „Przyjaciele”

Po dwóch miesiącach trwania ankiety i przeliczeniu 12 000 głosów okazało się, że wygrał odcinek 3 dziesiątego sezonu - „Ten z opalenizną Rossa” („The One with Ross's Tan”).

Jeśli od razu odliczasz w głowie „One Mississippi… Two Mississippi…” – dobrze pamiętasz. Właśnie w tym odcinku Ross, zachwycony natryskową opalenizną Moniki, postanawia zafundować sobie taką samą. Tylko że jego system odliczania jest inny niż… cóż… całego świata. W efekcie samoopalacz kilkukrotnie spryskuje go z przodu, za to ani razu z tyłu. W tym odcinku mamy też świetny wątek poboczny: Phoebe i Monica próbują zerwać kontakt z byłą przyjaciółką, która po powrocie z Wielkiej Brytanii, prócz dziwnego akcentu, nabrała też zwyczaju przechwalania się absolutnie wszystkim. 

Najśmieszniejszy bohater serialu „Przyjaciele”

Z ankiety Comedy Central wynika, że to Ross (David Schwimmer) jest uznawany za najzabawniejszą postać serii. Fajtłapowaty paleontolog i control freak z kompleksem synka mamusi jest głównym bohaterem jeszcze czterech odcinków z pierwszej piątki rankingu. 

Poza tym o opalaniu natryskowym, w czołówce najśmieszniejszych epizodów znalazły się jeszcze trzy oparte na motywie załamania nerwowego Rossa: 

„Ten, w którym nikt nie jest gotowy” (“The One Where No One's Ready”)

Kultowy odcinek drugi trzeciego sezonu w całości rozgrywa się w mieszkaniu Moniki. To tutaj Ross próbuje zdyscyplinować przyjaciół, żeby szybciej szykowali się do wyjścia na przyjęcie w jego muzeum. Niestety Joey i Chandler kłócą się o miejsce w fotelu, Monica nagrywa desperackie wiadomości na automatyczną sekretarkę swojego ex, a Rachel nie wie, co na siebie włożyć. 

„Ten, w którym Ross ma się dobrze” („The One Where Ross Is Fine”) 

Odcinek drugi sezonu dziesiątego opowiada o tym, jak Ross próbuje poradzić sobie z wiadomością, że Joey spotyka się z Rachel. A próbuje sobie z tym poradzić, mówiąc, że ma się dobrze. I organizując podwójną randkę przy fajitas. I margaricie. Dużej ilości margarity.

„Ten, w którym wszyscy się dowiadują” („The One Where Everybody Finds Out”)

W czternastym odcinku piątego sezonu dziewczyny dowiadują się o zapoczątkowanym w Londynie romansie Chandlera i Moniki. Postanawiają zabawić się kosztem zakochanych („Oni nie wiedzą, że my wiemy, że oni wiedzą”). Ross postanawia kupić mieszkanie naprzeciwko siostry od Ohydnego Golasa.  

Tylko trochę mniej głosów uzyskały „Ten z układem tanecznym” („The One With The Routine”), „Ten w Vegas” („The One In Vegas”), „Ten z unagi” („The One With Unagi”) i „Ten z kanapką Rossa” („The One with Ross’s Sandwich”).

A zestawienie dziesięciu najzabawniejszych odcinków przyjaciół według widzów Comedy Central znajdziesz poniżej:

  1. „Ten z opalenizną Rossa” („The One with Ross's Tan”)
  2. „Ten z cycuszkami” („The One With The Boobies”)
  3. „Ten, w którym nikt nie jest gotowy” („The One Where No One's Ready”)
  4. „Ten, w którym Ross ma się dobrze” („The One Where Ross Is Fine”)
  5. „Ten, w którym wszyscy się dowiadują” („The One Where Everybody Finds Out”)
  6. „Ten na Barbadosie” („The One in Barbados”)
  7. „Ten z unagi” („The One With Unagi”)
  8. „Ten z plotką” („The One With The Rumour”)
  9. „Ten z footballem” („The One with the Football”)
  10. „Ten z dzieckiem w autobusie” („The One with the Baby on the Bus”)
Zobacz również:
REKLAMA