10 gwiazd, które zrezygnowały z picia alkoholu

Megan Fox fot. Shutterstock.com

Biorąc pod uwagę fakt, że jesteśmy wyjątkowo zestresowanym społeczeństwem, nikogo nie dziwi lampka wina lub drink przyjmowany dla rozluźnienia na koniec dnia. Tę metodę zrzucenia z siebie wszystkich nagromadzonych stresów stosuje zaskakująco wiele osób. Niestety, regularne spożywanie alkoholu nijak ma się do wszyskich benefitów, które na ogół mu przypisujemy. Wiąże się ono ze zwiększonym uczuciem niepokoju, większą podatnością na depresję oraz, co dla niektórych zaskakujące – pogorszeniem jakości snu. 

Jeśli chcesz ograniczyć lub całkowicie zrezygnować z picia alkoholu, ale potrzebujesz dodatkowej motywacji, zerknij w szeregi znanych abstynentów. Być może ich argumenty pomogą podjąć Ci decyzję o życiu w trzeźwości.

1. Meghan Fox

W rozmowie z magazynem E zdradziła, że jeszcze kilka lat temu nie odmawiała sobie małego drinka, zwłaszcza na spotkaniach towarzyskich i różnego rodzaju galach. Gwiazda wyznała, że nie raz przysporzyło jej to kłopotów. Podczas wywiadów na czerwonym dywanie zdarzało jej się powiedzieć coś, co na trzeźwo nigdy nie przyszłoby jej nawet do głowy . Cofając się do wspomnianych nagrań można usłyszeć z ust aktorki transfobiczne komentarze, uwagi na temat biusty Salmy Hayek oraz narzekanie na byłego męża. 

2. Kayla Itsines

Gwiazda świata fitnessu, która na okładce Women’s Health pojawiała się już kilkukrotnie udostępniła na Insta fotkę, pod którą zamieściła obszerny komentarz dotyczący swojej abstynencji. „Ludzie są naprawdę zaskoczeni, gdy mówię, że nie piłam alkoholu odkąd skończyła 19 lat” - pisze trenerka. Itsines przyznała, że próbowała alkoholu, ale nigdy nie była jego fanką. Zawsze bardzo interesowała się sportem, co jej zdaniem wyklucza się z piciem alkoholu. Gwiazda po prostu nie miała czasu na odchorowywanie kaca.

Kayla zachęciła w swoim wpisie do rezygnowania z picia alkoholu i nie zważania na komentarze ze strony znajomych czy rodziny. „Jestem tutaj, aby powiedzieć Ci, że jeśli nie chcesz pić, to nie musisz tego robić. Czuję, że jestem wzorem dla wielu kobiet i młodych dziewcząt i jestem dumna z tego, że mogę posłać tę wiadomość w świat. Nie czuj presji i nie czuj się inny, jeśli nie lubisz pić alkoholu, bo nie jesteś jedyny!” - dodała trenerka.

3. Jessica Simpson

W swojej książce piosenkarka wyznała, że alkohol był jej sposobem na ucieczkę od wspomnień z dzieciństwa związanych z wykorzystywaniem seksualnym. Powiedziała, że gdy w listopadzie 2017 roku sięgnęła dna, postanowiła pójść na odwyk i zacząć nowe życie. Teraz Jessica mówi, że dzięki temu odnalazła właściwy kierunek i nauczyła się na nowo żyć bez strachu.

4. Anne Hathaway

Aktorka postanowiła wymienić mordercze kace na czas spędzony z synem. Gdy w 2016 roku urodziła Jonathana, postanowiła żyć w trzeźwości przez 18 lat, do momentu, gdy pójdzie on na studia.

„Czas, który spędzam z Jonathanem jest niezwykle cenny. Gdy zrezygnowałam z alkoholu zdałam sobie sprawę z tego, jak dużo czasu zabierało mi picie go. Niekoniecznie samo jego spożywanie, ponieważ zawsze potrafiłam zachować zdroworozsądkowy umiar, ale niestety z wiekiem kace stają się coraz gorsze i sprawiają, że przez jakiś czas jestem wyjęta z życia.” - wyznała Hathaway.

5. Robert Downey Jr.

Gwiazdor serii Iron Man wyznał szczerze w rozmowie z Vanity Fair w 2014 roku, że przez pewien zmagał się z uzależnieniem od różnych substancji odurzających. Na szczęście uporał się z nim i zdradził, że od 10 lat żyje w trzeźwości.

6. Lana Del Ray

Z uzależnieniem od alkoholu zmagała się od wczesnych lat młodzieńczych. Przed ukończeniem 20 lat wygrała z nałogiem i od tej pory stroni od alkoholu. 

7. Daniel Radcliffe

W wywiadzie dla The Telegraph opowiedział o swojej długiej i wyboistej drodze do trzeźwości, którą przeszedł pod koniec kręcenia słynnej serii filmów o Harrym Potterze. Aktor zrezygnował z przyjmowania substancji odurzających, w tym alkoholu, i trzyma się swojego postanowienia po dziś dzień.

8. Blake Lively

Gwiazda serialu dla młodzieży Plotkara, zdradziła w cover story do okładki magazynu Allure w 2012 roku, że nie tylko nie pije alkoholu, ale także nigdy nie skusiła się na narkotyki. Aktorka wyjaśniła, że nie sięga po używki, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie czuje takiej potrzeby i nie ma na to ochoty.

9. Matthew Perry

Aktor odgrywający rolę ulubieńca widzów – Chandlera Binga z serialu Przyjaciele – przez wiele lat zmagał się z uzależnieniem od alkoholu. Aktor stworzył nawet w jednym ze swoich domów przestrzeń dla osób uzależnionych, które chcą zacząć żyć w trzeźwości. Perry z radością przyznaje, że „najlepsze we mnie jest to, że jeśli alkoholik poprosi mnie o to, bym pomógł mu przestać pić, ja mogę mu pomóc, bo wiem, jak to zrobić”.

10. Calvin Harris

Szkocki DJ zdradził w wywiadzie dla BBC, że mimo kariery, która kręci się wokół imprez, zrezygnował ze spożywania alkoholu na dobre. Muzyk wyznał, że po procentach cierpiał na nudności i czuł, że picie źle wpływało na jego mózg.

Zobacz również:
REKLAMA