[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.7

Zmiana pracy: jak się przygotować

Dawno w zapomnienie odeszły czasy, gdy całą karierę spędzało się w jednym miejscu. Teraz do 32. roku życia pracę zmienia się średnio 4 razy. Zobacz, jak dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, odejścia i zwolnienia z pracy.

kobieta w biurze fot. shutterstock.com

Starasz się o pracę

Oczywiście, zebranie informacji przed rozmową kwalifikacyjną jest kluczowe. Trzeba sprawdzić, czym się zajmuje firma, poznać jej produkty, przygotować kilka inteligentnych pytań. Ale to robią wszystkie kandydatki, które zostają zaproszone na spotkanie.

REKLAMA

„Gdy będziesz już jechać do swojego przyszłego pracodawcy, zadzwoń do przyjaciółki, rzuć okiem na zdjęcia z wakacji albo zobacz śmieszny filmik” - mówi Jessica Glazer, psycholog z Center for Creative Leadership.

Dlaczego warto to zrobić? Żeby się zrelaksować i poczuć panią sytuacji. Możesz także przypomnieć sobie sytuację, w której np. spławiłaś jakiegoś gościa. Badacze dowodzą, że samo myślenie o takich momentach podnosi pewność siebie. Jeśli wejdziesz na rozmowę opanowana i uśmiechnięta, bez trudu zdobędziesz serca komisji rekrutacyjnej.

Sprawdź także, jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną.

Odchodzisz z firmy

Często nadmiernie komplikujemy sprawę. Zastanawiamy się, czy możemy zostawić znajome z działu, okłamujemy szefa, żeby poczuł się lepiej. Nie warto. „Po prostu idź do przełożonych i powiedz, że masz lepszą ofertę, nad którą długo się zastanawiałaś, albo zamierzasz rozpocząć własną działalność” - mówi Louise Kursmark, doradca zawodowy i autorka książek.

Może się zdarzyć, że przełożony zaoferuje Ci lepsze warunki. Wtedy daj sobie czas do namysłu. Zastanów się, czy eliminuje to powody, dla których chciałaś odejść z firmy. Jeśli nie jesteś zainteresowana propozycją, powiedz, że dziękujesz, ale podpisałaś umowę z innym pracodawcą. Szef się zdenerwował? Wytłumacz, że zrobisz wszystko, aby Twoje odejście nie było problemem i po prostu wyjdź z gabinetu.

Tracisz robotę

Nigdy nie jest miło usłyszeć, że możesz już pakować swoje rzeczy, nawet jeżeli od jakiegoś czasu to przeczuwałaś. Dlatego daj sobie 48 godzin na obejrzenie kilku odcinków ulubionego serialu, mały zakup, który od dłuższego czasu odkładałaś na później, oraz rozmowę z przyjaciółką. Zwłaszcza to ostatnie pozwoli Ci ochłonąć i uporządkować myśli.

Potem usiądź, wypisz na kartce nazwiska wszystkich osób mogących Ci pomóc w znalezieniu pracy. Wyślij każdemu z osobna wiadomość, że właśnie rozstałaś się ze swoim starym pracodawcą i jeśli wiedzą o jakiejś ciekawej ofercie, niech dadzą Ci znać. Pamiętaj również o utrzymywaniu pozytywnych nawyków - regularne ćwiczenia z pewnością poprawią Twoje samopoczucie.

Dowiedz się również, po czym poznać, że niedługo dostaniesz wypowiedzenie.

WH 10/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij