Zaskakująca moc różeńca górskiego [WH NEWS]

Jak działa różeniec górski? Dlaczego warto robić selfie? Czy można spać za długo i czy batony rzeczywiście są takie złe dla szarych komórek? Zobacz najnowsze wieści dotyczące pracy mózgu.

różeniec górski właściwości fot. Getty Images
fot. Getty Images

Różeniec górski - właściwości

Spadek energii? Nie tym razem! Pij napar z korzenia różeńca górskiego, który doda Ci energii fizycznej i psychicznej. Badania potwierdzają, że wpływa pozytywnie na pamięć i koncentrację. To także naturalny antydepresant – łagodzi stres i poprawia humor. Zioła możesz zaparzać lub dodawać sproszkowany korzeń do koktajlu, łącząc go z innymi składnikami, które lubi Twój mózg.

Koktajl z różeńcem górskim

Zmiksuj garść jagód i malin, 5 posiekanych orzechów włoskich i ½ szklanki mleka sojowego. Dosyp sproszkowany korzeń różeńca. Energia w płynie!

ZOBACZ TEŻ: Cudowna gotu kola (właściwości)

selfie, kobieta, zdjęcieShutterstock.com
Wyższa Szkoła Strzelania Selfiaków zaprasza na kurs!

Kije do selfie w dłoń!

Kim Kardashian chyba jednak wie, co robi, publikując taką ilość swoich fotek. Badacze z University Of California udowodnili, że pstrykanie selfie niesie ze mnóstwo korzyści: od poprawy nastroju przez złagodzenie stresu aż do zwiększonej pewności siebie.

Uwaga: od dziubków lepiej sprawdzają się uśmiechy. Im bardziej szczere, tym lepiej.

łóżkofot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Czy można spać za długo?

Okazuje się, że tak. Nawet jeśli możesz pospać dłużej niż 9 godzin, lepiej nastaw budzik. Naukowcy donoszą, że u osób śpiących dłużej niż 9 godzin dwukrotnie wzrasta ryzyko wystąpienia alzheimera i demencji. Sorry, Morfeuszu!

Batony i ich wpływ na pracę mózgu i zdrowie

Mniam? Owszem. Ale pamiętaj, że jak coś jest tak dobre, to nie może być zdrowe. Jedz tylko w ostateczności, np. na górskiej wycieczce. Na co dzień unikaj batonów jak ognia, bo chociaż mają trochę zdrowych składników (czekolada, orzechy), to zwykle zawierają też potężną dawkę cukru (dwa pierwsze składniki na liście to zwykle cukier i syrop glukozowy) i niezdrowe tłuszcze, z których najbardziej niebezpieczne są utwardzone tłuszcze roślinne, oskarżane o powodowanie chorób serca i raka piersi.

Zawarte w batonach cukry proste zaburzają równowagę flory jelitowej i podkradają witaminę B1, która pomaga Ci utrzymać koncentrację i nerwy na wodzy.

A co z ochotą na słodkie? Wypróbuj przepisy na domowe batoniki. Będzie pysznie i niskokalorycznie.

WH 04/2017

REKLAMA