[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Zaskakująca moc różeńca górskiego [WH NEWS]

Jak działa różeniec górski? Dlaczego warto robić selfie? Czy można spać za długo i czy batony rzeczywiście są takie złe dla szarych komórek? Zobacz najnowsze wieści dotyczące pracy mózgu.

różeniec górski właściwości fot. Getty Images

Różeniec górski - właściwości

Spadek energii? Nie tym razem! Pij napar z korzenia różeńca górskiego, który doda Ci energii fizycznej i psychicznej. Badania potwierdzają, że wpływa pozytywnie na pamięć i koncentrację. To także naturalny antydepresant – łagodzi stres i poprawia humor. Zioła możesz zaparzać lub dodawać sproszkowany korzeń do koktajlu, łącząc go z innymi składnikami, które lubi Twój mózg.

Koktajl z różeńcem górskim

Zmiksuj garść jagód i malin, 5 posiekanych orzechów włoskich i ½ szklanki mleka sojowego. Dosyp sproszkowany korzeń różeńca. Energia w płynie!

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ: Cudowna gotu kola (właściwości)

Wyższa Szkoła Strzelania Selfiaków zaprasza na kurs!

Kije do selfie w dłoń!

Kim Kardashian chyba jednak wie, co robi, publikując taką ilość swoich fotek. Badacze z University Of California udowodnili, że pstrykanie selfie niesie ze mnóstwo korzyści: od poprawy nastroju przez złagodzenie stresu aż do zwiększonej pewności siebie.

Uwaga: od dziubków lepiej sprawdzają się uśmiechy. Im bardziej szczere, tym lepiej.

fot. shutterstock.com

Czy można spać za długo?

Okazuje się, że tak. Nawet jeśli możesz pospać dłużej niż 9 godzin, lepiej nastaw budzik. Naukowcy donoszą, że u osób śpiących dłużej niż 9 godzin dwukrotnie wzrasta ryzyko wystąpienia alzheimera i demencji. Sorry, Morfeuszu!

Batony i ich wpływ na pracę mózgu i zdrowie

Mniam? Owszem. Ale pamiętaj, że jak coś jest tak dobre, to nie może być zdrowe. Jedz tylko w ostateczności, np. na górskiej wycieczce. Na co dzień unikaj batonów jak ognia, bo chociaż mają trochę zdrowych składników (czekolada, orzechy), to zwykle zawierają też potężną dawkę cukru (dwa pierwsze składniki na liście to zwykle cukier i syrop glukozowy) i niezdrowe tłuszcze, z których najbardziej niebezpieczne są utwardzone tłuszcze roślinne, oskarżane o powodowanie chorób serca i raka piersi.

Zawarte w batonach cukry proste zaburzają równowagę flory jelitowej i podkradają witaminę B1, która pomaga Ci utrzymać koncentrację i nerwy na wodzy.

A co z ochotą na słodkie? Wypróbuj przepisy na domowe batoniki. Będzie pysznie i niskokalorycznie.

WH 04/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij