Zagraj o lepszy fotel, czyli awans w pracy

Nie awansujesz? I podwyżki też ani widu, ani słychu? Przejdź do natarcia i wyeliminuj po drodze 6 grzechów głównych, jakie możesz popełnić w pracy. Na efekty nie będziesz długo czekała. Wygrana jest w zasięgu ręki.

Shutterstock

1. Marnowanie czasu

Grzesznik zabiera się za pracę wtedy, kiedy już naprawdę musi. W pozostałym czasie surfuje w internecie.

Odkupienie: Rób plan dnia, kolejno odfajkowując załatwione sprawy. Jeżeli od rana zabierzesz się za robotę, z rozpędu spędzisz dzień pracowicie. Sprawdzaj pocztę tylko dwa razy dziennie i wykasuj z "Ulubionych" w swojej przeglądarce kusicielskie strony. Jeżeli jednak stwierdzisz, że w dalszym ciągu zostaje Ci mnóstwo niezagospodarowanego czasu, może warto zmienić pracę.

 

2. Hodowla zarazków

Zachorować najłatwiej... w pracy. Klimatyzowane biuro to wprost wymarzone miejsce dla bakterii.

Odkupienie: Odśwież się w firmowej kuchni i pij wodę. 8 szklanek dziennie wystarczy, by filtry w Twoim nosie były na tyle dobrze nawilżone, aby poradzić sobie z suchym powietrzem z klimatyzacji. A na obiad wyjdź z biura. Jedząc nad biurkiem, na pewno nakruszysz i wylejesz kawę. Odkryto, że na klawiaturze kompa jest więcej bakterii niż na sedesie.

3. Zła pozycja

Gdzie i jak siedzisz, wiele mówi o Twojej pozycji w biurze.

Odkupienie: Idź do kąta. Siedząc plecami do ściany, możesz obserwować całe biuro, a jednocześnie nikt nie widzi, co masz na ekranie swojego komputera. Najlepiej znajdź miejsce przy oknie. Pracownicy, siedzący w pomieszczeniach bez okien, o 23% częściej biorą chorobowe. Na spotkaniach i zebraniach siadaj naprzeciwko grubych ryb. Będzie miała z nimi dobry kontakt wzrokowy i zostaniesz przez nich lepiej zapamiętana.

4. Stagnacja

"Lepsze to niż nic" - jeżeli to jest powód, dla którego siedzisz w tej pracy, czas na działanie.

Odkupienie: Przerób swoje CV.

W punkcie "Doświadczenie" sformułowanie "zakres obowiązków" zastąp czymś nowocześniejszym, np. "realizacja projektów".

Zamiast rozpisywać się na temat stanowisk, poświęć więcej miejsca na umiejętności, które posiadłeś.

Pokaż, że doskonale radzisz sobie z rozwiązywaniem problemów. To sugestia, iż nikt nie nadaje się na szefa lepiej niż Ty.

5. Nieodpowiednie ubranie

Kiepsko wyglądający pracownik to zły pracownik. Nie upieraj się, że najważniejsze jest to, co masz w głowie. Niestety, mylisz się.

Odkupienie: Stosuj się do dress code'u firmy. Jeżeli nie ma takiego, unikaj najczęstszych skuch, bo w dzisiejszych czasach powiedzenie "jak cię widzą, tak cię piszą" wciąż obowiązuje. Nieświeże lub niemodne ubranie i buty, kiepska fryzura, zaniedbane dłonie - to wszystko musi szybko stać się prehistorią, jeśli chcesz być poważną kandydatką do awansu lub podwyżki.

6. Jazda na oparach

Jeśli Twoja przerwa na lunch trwa krócej niż zmiana opon w bolidzie Roberta Kubicy, nie masz co liczyć na dobre zdrowie.

Odkupienie: Szybkie zupki zagryzane drożdżówką to głupi pomysł. W drodze do pracy kup duży jogurt oraz płatki zbożowe. Przygotowanie drugiego śniadania zajmie Ci minutę, a dostarczysz organizmowi paliwa na pół dnia. Jeżeli zamawiacie obiady do pracy, zamiast pizzy wybierz zupę warzywną i rybę lub chude mięso.

Artykuł pierwotnie opublikowany był w magazynie Men’s Health.

Zobacz również:
REKLAMA