[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Występ publiczny, dieta mózgu i zalety pracy zdalnej [ciekawostki o mózgu]

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? Co jeść na pamięć i koncentrację? Jakie są zaskakujące zalety bycia freelancerką i o której godzinie najlepiej siadać do pracy? Nasi redaktorzy znaleźli odpowiedzi na te pytania. Sprawdź.

udana prezentacja, występy publiczne, kariera Raz, raz, próba mikrofonu.

Udana prezentacja, czyli jak zrobić piorunujące wrażenie

Dobra prezentacja jest jak wiatr w żagle. Dodaje pewności, która sprawia, że nawet wpadka może być poczytana na Twoją korzyść. Najczęstszym błędem jest ten, który popełniają maturzyści – uczenie się do samego końca. Najlepsze, co możesz sobie dać, to chwila ciszy przed występem.

Jesteś przed rozmową kwalifikacyjną? Przećwicz ją w 3 krokach:

1. Cisza

Pobądź w samotności. Zrób wizualizację wystąpienia. Im bardziej szczegółowa, tym lepiej.

2. Prawda

Lepiej powiedzieć: „Nie wiem, muszę doczytać”, niż kłamać. Publiczność nie znosi fałszu.

3. Kontakt

Zawsze patrz komuś w oczy i próbuj sama zagadnąć. Angażuj swoich odbiorców do słuchania Cię.

Zobacz też, jak poprawić swój wizerunek.

REKLAMA

REKLAMA

dieta mózgu, kapusta Nie taki z niej głąb.

Pusta kapusta?

Stare powiedzenie mówi, że kapuściana głowa to taka, która rozminęła się z inteligencją. Tymczasem badania na University of South Florida wykazały, że zielone liście kapusty kryją bogactwo antyoksydantów – karetonoidów i flawonoidów, które wzmacniają funkcje poznawcze mózgu. Oprócz kapusty, znajdziesz je też w szpinaku i jarmużu.

Dwie porcje warzyw w tygodniu wystarczą. Antyoksydanty zawarte w zielonych liściach warzyw chronią szare komórki w mózgu przed niszczącymi je wolnymi rodnikami. Sprawdź przy okazji 35 produktów na pamięć i koncentrację.

 

REKLAMA

fot. shutterstock.com fot. shutterstock.com

Chuda freelancerka

Uczeni z University of Adelaide odkryli, że na Twoją sylwetkę ma wpływ nie tylko pozycja, w jakiej pracujesz (chociaż pamiętaj, że siedzenie jest nowym paleniem), ale również rodzaj zadań, które wykonujesz na co dzień.

Po przebadaniu 450 osób zauważyli, że otyłości najbardziej sprzyjają stanowiska, na których jesteś zmuszona podejmować wiele trudnych decyzji. Z kolei najszczuplejsze były osoby o wysokich kwalifikacjach, ale nie obciążone aż tak wielką odpowiedzialnością.

Wniosek? Najlepiej być kreatywną freelancerką. Owszem, z kasą bywa różnie, ale przynajmniej będziesz zgrabna bez wysiłku.

 

REKLAMA

REKLAMA

kobieta, książka, studia, nauka, czytanie fot. shutterstock.com

Jaka jest najlepsza godzina na pracę

17 – o tej godzinie siądź do kreatywnej pracy. Badania nad mózgiem pokazują, że późnym popołudniem jesteśmy równie kreatywni, co o poranku. Najgorszą godziną do pracy jest 13. Lepiej zrobić sobie przerwę na obiad, niż walczyć z niemocą.

WH 12/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij