Marzysz czasami o tym, aby rzucić wszystko w kąt? Aby zacząć robić to, o czym od zawsze śniłaś? Każdemu się to zdarza. Ale potem przychodzi opamiętanie. W końcu nie powinnaś się skarżyć – przyzwoicie zarabiasz, pracujesz z fajnymi ludźmi, ogólnie nie jest źle.
Może jednak czas sięgnąć po to, co od dawna już Ci się należy? Dzięki przykładowi Gabrieli Dmowskiej, która rzuciła pracę w korporacji, aby założyć własny biznes, i podpowiedziom dr Lidii Czarkowskiej z Akademii Leona Koźmińskiego Twoje marzenia wkrótce staną się rzeczywistością.
Rozwiąż nasz test i sprawdź, czy masz potencjał na dobrą szefową.
Czas na marzenie
„Niektórzy ludzie bardzo długo potrafią trwać w sytuacji, która im nie odpowiada - mówi dr Lidia Czarkowska z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. - Zdają sobie sprawę z tego, co im nie pasuje, ale nie mają pojęcia, czego chcą w zamian. Brakuje im marzenia”.
To niezbędny czynnik, aby ruszyć dalej. Może to być pomysł na siebie, który miałaś, będąc jeszcze dzieckiem. Może to być coś, co odkryjesz przez przypadek. Gabriela Dmowska zaczęła się zastanawiać nad zmianą zajęcia, gdy przeprowadziła się z mężem do Wielkiej Brytanii. On znalazł tam zatrudnienie, ona stwierdziła, że porzuci korporację i pojedzie razem z nim. Szybko zdała sobie sprawę, że nie ma zamiaru zajmować się wyłącznie wychowaniem dziecka.
Postanowiła iść do pracy na pół etatu. „W Londynie kobietom łatwiej jest się realizować – przyznaje. - Miałam mnóstwo angielskich koleżanek, które były w biurze przez 4 dni w tygodniu, do godziny 14.30. Nikt nie robił im z tego powodu problemu, wszyscy uważali, że to całkowicie naturalne. Wtedy po raz pierwszy zdałam sobie sprawę, że nie chcę już pracować w korporacji”.
Mimo to, po powrocie do kraju Dmowska wróciła do swojego dawnego życia. Tak jakoś wyszło. Jednak w głowie zaczął jej świtać pewien pomysł. Po angielskich ulicach chodzili ludzie ubrani oryginalnie, kolorowo. W Polsce natomiast dominowała szarość i monotonia. Pomyślała zatem, że może znajdą się u nas tacy, którzy chcieliby skorzystać z pomocy osobistego doradcy wizerunkowego. Tak powstał pomysł na założenie firmy ReStyle Me Beautiful.
Zobacz także, jak przekonać przełożonych i zorganizować sobie pracę zdalną.
Komentarze