TED: najlepsze prezentacje [TOP 10]

Bez wychodzenia z domu, leżąc w dresiku na kanapie, możesz oglądać wykłady prowadzone przez światowej sławy specjalistów: naukowców, biznesmenów i artystów. Oto nasze propozycje najciekawszych prezentacji TED. 

TED TED
www.ted.com

10. Dan Pink - The puzzle of motivation

Dan Pink pisał kiedyś przemówienia dla Ala Gora. W końcu postanowił jednak działać na własną rękę i zająć się analizą współczesnego rynku pracy i zarządzania firmą. Jego prezentacja znalazła się 8. miejscu wśród najpopularniejszych TEDowych filmików wszechczasów. Zobacz, dlaczego sposób na kija i marchewkę nie sprawdza się w dzisiejszych firmach i dowiedz się, co najlepiej pobudza naszą motywację.

TED TED
www.ted.com

9. Shawn Achor – The happy secret to better work

Jeśli będziesz pracowała ciężko i wytrwale, osiągniesz sukces. Gdy już osiągniesz sukces, będziesz szczęśliwsza. Tak myślisz? Przestaniesz, gdy usłyszysz prezentację amerykańskiego psychologa Shawna Achora. Poznaj udowodnioną naukowo receptę na to, jak być szczęśliwszą i dzięki temu osiągnąć sukces. Tu i teraz.

TED TED
www.ted.com

8. Julian Treasure – How to speak so that people want to listen

Tę prezentacje obejrzano już grubo ponad 14 milionów razy. I wcale nas to nie dziwi. Jeżeli chcesz, żeby ludzie słuchali tego, co masz do powiedzenia Julian Treasure podpowie Ci, jak wykorzystać potężne narzędzie, jakim jest Twój głos. Przyda się, gdy będziesz chciała zaprezentować na studiach referat, poprosić szefa o podwyżkę lub wygłosić mowę na weselu siostry.

TED TED
www.ted.com

7. Kelly McGonigal – How to make stress your friend

Stres przyjacielem? Jasne. Chociaż może się wydawać, że ktoś próbuje nam wciskać bajki, to psycholog Kelly McGonigal udowadnia, że stres nie jest naszym śmiertelnym wrogiem i, co więcej, może stać się naszym przyjacielem. Jednak tylko wtedy, gdy będziemy wiedzieć, jak się z nim obchodzić.

TED TED
www.ted.com

6. Susan Cain – The power of introverts

Praca w grupach w szkole, projekty zespołowe na studiach i burza mózgów w pracy. W dzisiejszym świecie wszyscy starają się nauczyć nas współpracy. Susan Cain przypomina jednak, że wśród nas istnieje spora grupa introwertyków, którzy nie potrafią odnaleźć się w tym nastawionym na ekstrawertyków społeczeństwie. Jaka moc drzemie w introwertykach? Dlaczego nie powinniśmy ich na siłę wciągać do zadań zespołowych? Sprawdź.

TED TED
www.ted.com

4. Elizabeth Gilbert – Your elusive creative genius

Autorka bestselleru "Jedz, módl się, kochaj" postanowiła podzielić się ze słuchaczami swoja teorią dotyczącą talentu. Według pisarki w każdym z nas tkwi geniusz, którego musimy odkryć. Jeśli potrzebujesz motywacji do działania, koniecznie posłuchaj tego wykładu.

TED TED
www.ted.com

3. Mary Roach - 10 things you didn't know about orgasm

Mary Roach to autorka popularnonaukowych książek dotyczących różnych dziedzin życia. Najbardziej znana jest z publikacji "Bzyk. Pasjonujące zespolenie nauki i seksu". Zobacz, co ma do powiedzenia na temat orgazmu. Gwarantujemy, że się zdziwisz!

TED TED
www.ted.com

2. Ken Robinson – Do schools kill creativity?

Tę prezentacje obejrzano juz ponad 41 milionów razy! Z takim wynikiem znalazła się na pierwszym miejscu wśród najchętniej oglądanych wykładów TED w historii. Posłuchaj, co znany brytyjski specjalista od edukacji ma do powiedzenia na temat szkolnictwa i kreatywności. Naprawdę warto.

TED TED
www.ted.com

1. Amy Cuddy – Your Body Language's Shape Who You Are

Czeka Cię stresująca rozmowa kwalifikacyjna, egzamin ustny albo prezentacja w pracy? Nim się rozpocznie, wyjdź na korytarz lub do toalety i przez 2 minuty stój wyprostowana w lekkim rozkroku z rękami na biodrach i uniesioną głową. Badania przeprowadzone przez Amy C.J. Cuddy, psycholog społeczną z Harvard Business School, wykazały, że przybranie tej pozycji obniża o 25% poziom kortyzolu (mniej się stresujesz), a o 20% zwiększa poziom testosteronu (nabierasz pewności siebie). Zresztą zobacz sama.

Wejdź na stronę www.ted.com i odpal jeden z ponad 2200 dostępnych filmików (większość z tłumaczeniem)

REKLAMA