[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Sposób na większą kreatywność i inne ciekawostki o pracy mózgu

Poznaj prosty i skuteczny sposób na zwiększenie kreatywności. Dowiedz się, jaki zapach pomaga w pokonaniu stresu i przekonaj się, że ćwiczenia siłowe wpływają pozytywnie nie tylko na Twoją sylwetkę. Oto najnowsze ciekawostki dotyczące pracy mózgu.

praca, kariera, relaks, biuro fot. shutterstock.com

Patent na większą kreatywność

Czasem Zdarza Ci się w pracy „zawieszać”, śnić na jawie czy bujać w obłokach? I bardzo dobrze. Pomarz sobie, a potem zabierz się za jakąś bardziej twórczą pracę.

Naukowcy z University of Central Lancashire zaobserwowali, że ludzie, którzy częściej nudzą się w pracy, są jednocześnie bardziej kreatywni. Umysł błądzący tylko pozornie się „obija”.

Tak naprawdę chwile bezczynności pozwalają mózgowi na uporządkowanie informacji i wytworzenie nowych połączeń. Ze względu na higienę psychiczną od czasu do czasu pozwól sobie na chwilę nudy. Odłóż laptopa, tablet czy smartfona i popatrz na chmury.

I sięgnij przy okazji po garść orzechów włoskich. Po co? Zobacz 35 produktów na lepszą pamięć i koncentrację.

REKLAMA

REKLAMA

fot. chaoss 2015/shutterstock.com fot. chaoss 2015/shutterstock.com

Ćwiczenia siłowe a umysł

Wielokrotnie pisałyśmy, że ćwiczenia aerobowe pomagają lepiej dotlenić mózg, co zwiększa jego potencjał. A teraz okazuje się, że nasza jednostka centralna lubi też ćwiczenia siłowe.

Kanadyjscy naukowcy udowadniają, że ćwiczenia z hantlami czy trening oporowy mogą powstrzymać związane z wiekiem zmiany w mózgu. Pod warunkiem że ćwiczymy przynajmniej dwa razy w tygodniu. To dobra wiadomość nas, bo coraz więcej kobiet przekonuje się do treningu siłowego, który skutecznie pomaga schudnąć.

REKLAMA

yuzu, owoc fot. shutterstock.com

Aromaterapia: yuzu

Yuzu to japoński owoc, którego zapach pomaga nam się wyluzować. Według naukowców już 30 minut wdychania tego zapachu obniża poziom hormonów stresu. Napięta? Zobacz, gdzie można znaleźć to całe yuzu.

  • Perfumy zawierające nutę yuzu – świeże, zielone, lekko gorzkie. Parfum d'empire Yuzu Fou, 498 zł (perfumeriaquality.pl)
  • Kadzidełka japońskie z cytrusowym zapachem kwiatu yuzu. 50 szt./ok. 12 zł (jogashop.pl)
  • Yuzu – esencja zapachowa do samodzielnego robienia kosmetyków. ok. 12 zł (zielonyklub.pl)

REKLAMA

REKLAMA

para fot. racorn 2015/shutterstock.com

24 - tyle godzin trwa zbawienny wpływ komedii na nasz mózg. Hormony stresu opadają, hormony dobrego samopoczucia buzują. Nasz organizm reaguje dobrze nawet na głupie komedie.

WH 03/2016 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij