[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.7

Self-image: codzienny trening kreowania własnego wizerunku

Żeby zbudować sześciopak musisz spędzić wiele godzin na treningach. Żeby nauczyć się sztuki autoprezentacji również. W końcu wszystko wymaga od nas praktyki. Sprawdź, jak na co dzień trenować aktorskie sztuczki.

self image trening autoprezentacji

W życiu jest mnóstwo sytuacji, w których kluczową rolę odgrywa Twój wizerunek. Rozmowa kwalifikacyjna, egzamin ustny na studiach, prezentacja na spotkaniu biznesowym, rozmowa z szefem o podwyżce – to tylko niektóre z nich. Z pomocą przychodzą wtedy sztuczki znane aktorom. Dowiedz się, jak poprawić swój wizerunek, a osiągniesz swój cel.

Sama teoria to jednak zdecydowanie za mało. Ważne spotkanie nie powinno być Twoim poligonem doświadczalnym – lepiej potrenuj wcześniej. Uważasz, że nie masz czasu na trenowanie aktorskich sztuczek? Po prostu praktykuj je w życiu codziennym. Sprawdź, jak to zrobić:

REKLAMA

1. Bądź świadoma

Od czasu do czasu zastanów się: jak stoję?, co robią moje dłonie? jak trzymam głowę?, jak oddycham? W domu, na ulicy i w pracy skanuj swoje ciało pod kątem napięć. Obserwuj także otoczenie: jak stoi i gdzie patrzy twój rozmówca?, jak ułożone są krzesła w Sali konferencyjnej?, jak pada światło. Im bardziej świadomie postrzegasz siebie i innych, tym większe masz szanse kierowania każdą sytuacją.

2. Ćwicz swoją wyrazistość

Każdą czynność wykonuj trochę energiczniej. Nawet słanie łóżka czy droga po korytarzu w pracy może być ćwiczeniem sprężystości i elastyczności. Zdejmując dokumenty z wysokiego regału, wyciągnij rękę dalej, idąc, stawiaj kroki mocniej, siadaj zdecydowanie. Mów trochę dobitniej, dociskaj głoski szczególnie na początku i na końcu wyrazów, bo zwykle są cichsze.

3. Wykorzystuj każdą sytuację

Kolejka w aptece jest okazją, by ćwiczyć sprężyste stanie, czytanie dziecku bajek to szansa ćwiczenia dykcji i głosu, porządki w domu dają czas na układanie w głowie projektu wystąpienia. Każda sytuacja daje możliwość ćwiczenia.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij