Self-image: codzienny trening kreowania własnego wizerunku

Żeby zbudować sześciopak musisz spędzić wiele godzin na treningach. Żeby nauczyć się sztuki autoprezentacji również. W końcu wszystko wymaga od nas praktyki. Sprawdź, jak na co dzień trenować aktorskie sztuczki.

self image trening autoprezentacji fot. shutterstock.com

W życiu jest mnóstwo sytuacji, w których kluczową rolę odgrywa Twój wizerunek. Rozmowa kwalifikacyjna, egzamin ustny na studiach, prezentacja na spotkaniu biznesowym, rozmowa z szefem o podwyżce – to tylko niektóre z nich. Z pomocą przychodzą wtedy sztuczki znane aktorom. Dowiedz się, jak poprawić swój wizerunek, a osiągniesz swój cel.

Sama teoria to jednak zdecydowanie za mało. Ważne spotkanie nie powinno być Twoim poligonem doświadczalnym – lepiej potrenuj wcześniej. Uważasz, że nie masz czasu na trenowanie aktorskich sztuczek? Po prostu praktykuj je w życiu codziennym. Sprawdź, jak to zrobić:

1. Bądź świadoma

Od czasu do czasu zastanów się: jak stoję?, co robią moje dłonie? jak trzymam głowę?, jak oddycham? W domu, na ulicy i w pracy skanuj swoje ciało pod kątem napięć. Obserwuj także otoczenie: jak stoi i gdzie patrzy twój rozmówca?, jak ułożone są krzesła w Sali konferencyjnej?, jak pada światło. Im bardziej świadomie postrzegasz siebie i innych, tym większe masz szanse kierowania każdą sytuacją.

2. Ćwicz swoją wyrazistość

Każdą czynność wykonuj trochę energiczniej. Nawet słanie łóżka czy droga po korytarzu w pracy może być ćwiczeniem sprężystości i elastyczności. Zdejmując dokumenty z wysokiego regału, wyciągnij rękę dalej, idąc, stawiaj kroki mocniej, siadaj zdecydowanie. Mów trochę dobitniej, dociskaj głoski szczególnie na początku i na końcu wyrazów, bo zwykle są cichsze.

3. Wykorzystuj każdą sytuację

Kolejka w aptece jest okazją, by ćwiczyć sprężyste stanie, czytanie dziecku bajek to szansa ćwiczenia dykcji i głosu, porządki w domu dają czas na układanie w głowie projektu wystąpienia. Każda sytuacja daje możliwość ćwiczenia.

REKLAMA