[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.9

Rozmowa z szefem: jak rozmawiać o podwyżce i awansie w pracy?

Jak rozmawiać o podwyżce? Jak się upomnieć o awans? O sposobach na trudne rozmowy w pracy opowiada nasz ekspert. Poznaj najlepsze taktyki i przygotuj się do rozmowy z przełożonym.

kobieta, kariera, praca, podwyżka, awans Jestem kobietą pracującą i żadnej rozmowy się nie boję.

Wiem, że pracuję więcej niż inni, wiem, że zasługuję na awans i podwyżkę, ale jakoś od kilku lat dziwnie jestem pomijana. Jak mam się upomnieć o swoje i czy w ogóle warto się upominać o swoje?

Oczywiście, że warto. Żaden pracodawca nie ma motywacji do dawania pieniędzy, jeśli nikt go o to nie prosi. Podwyżki i awanse dostają osoby asertywne. Na początek sama musisz sobie odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego on ma mi dać podwyżkę lub awans?”.

REKLAMA

Skoncentruj się na liście konkretnych zalet, umiejętności czy talentów, które przełożyły się na konkretne osiągnięcia w Twojej pracy na przestrzeni ostatnich lat (minimum 3 zalety i 3 osiągnięcia). W ten sposób nabierzesz pewności siebie i przekonania, że jesteś warta podwyżki.

Jeśli będziesz miała trudności z określeniem siebie, poproś o to zaprzyjaźnionych ludzi. Przed rozmową pomyśl też, jak Twoje osiągnięcia czy zalety przekładają się na konkretne korzyści dla pracodawcy – to bardzo ważna część wypowiedzi.

Umów się na rozmowę (uprzedź pracodawcę, że masz do niego ważną sprawę), żeby miał dla Ciebie czas (ważny jest spokój i koncentracja po obu stronach podczas tak ważnej rozmowy).

Zacznij bez owijania w bawełnę. „Przyszłam porozmawiać o możliwości otrzymania podwyżki/ awansu. Zależy mi na kwocie x (podaj kwotę zawyżoną o 30%, żebyś miała pole do negocjacji). Uważam, że zasługuję na taką podwyżkę, ponieważ (tu wymień swoje zalety i osiągnięcia), co przekłada się dla pana/firmy na (tu korzyści)”.

Nie oczekuj odpowiedzi od razu. Powiedz: „Proszę o przemyślenie sprawy. Proponuję spotkanie za tydzień”. Jeśli będzie chciał Cię zbyć od razu jakimiś wymówkami, powiedz: „Proponuję nie decydować od razu. Proszę przemyśleć tę kwestię i dać mi ostateczną odpowiedź za tydzień”.

Jeżeli chodzi o rozmowy z szefem, to będzie Ci bardzo potrzebna pewność siebie, dlatego dowiedz się, jak być silną kobietą.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij