[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Praca zdalna – 5 zasad efektywnej pracy w domu

Praca w domu może mieć wiele zalet, ale trzeba ją umiejętnie zorganizować. Kiedy więc Twoim biurem jest kuchenny stół, przestrzegaj tych kilka zasad, a wyrobisz się z wszystkimi goniącymi terminami.

praca biurko kariera komputer

1. Strój

Siedzenie w piżamie przez cały dzień sugeruje, że ciągle trwa leniwa niedziela, a nie pracowity poniedziałek. Ostatnie badania potwierdziły to, o czym pisaliśmy już dawno: strój wpływa na Twoją efektywność. Dlatego załóż na siebie coś, co sprawi, że poczujesz się pełna energii i gotowa do działania.

REKLAMA

2, Plan

Erin Rooney Doland, redaktor naczelny Unclutterer.com, zaleca swoim pracownikom część obowiązków wykonywać w biurze, a część w domu. „To bardzo kuszące, aby zająć się przyjemnymi rzeczami, gdy masz pracować w domu, ale jeśli wiesz, że samemu ustaliłaś sobie plan dnia, masz większą ochotę się go trzymać”. W efektywnym zarządzaniu czasem przyda Ci się prosta i skuteczna technika Pomodoro.

3. Miejsce

Niektórzy lubią pracować przy oknie, inni wolą patrzeć na białą ścianę. Bądź ze sobą szczera i znajdź miejsce, w którym po prostu dobrze się czujesz.

4. Rodzina i znajomi

Ustal jasne zasady. To, że jesteś fizycznie w domu, nie oznacza od razu, że można Ci przerywać. Warto wprowadzić również system czytelnych sygnałów. Kartka na drzwiach z napisem: „Proszę mi nie przerywać do XX:XX” stanowi wystarczająco jasny komunikat. Przyjaciele zasypują Cię wiadomościami tekstowymi? „Po prostu odpowiedz, że teraz nie możesz, dasz znać, gdy skończysz" - radzi psycholog Violetta Nowacka.

5. Mały ekran

43% Amerykanów pracujących w domu przyznało, że mają przez cały ten czas włączony telewizor. Lepsze rozwiązanie? Stare, dobre radio. Z jednej strony zapewnia towarzystwo, z drugiej strony nie pochłania tyle uwagi. Możesz również włączyć płytę ulubionego wykonawcy.

Poznaj też kilka sposobów na to, jak pozbyć się przeszkadzajek w pracy i organizuj sobie zajęcia tak, żeby pracować jak najefektywniej i nie tracić czasu.

WH 12/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij