[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Nadgodziny: bądź asertywna

Szef, koleżanki albo Twoja ambicja zmuszają Cię do brania ze sobą roboty do domu? Pamiętaj, nadgodziny to nie obowiązek - zawsze możesz odmówić. Wystarczy krótki trening asertywności, a nauczysz się żyć w zgodzie z własnymi przekonaniami.

kariera fot. shutterstock.com

1. Gdy przełożeni wymagają od Ciebie dodatkowej pracy

„Wbrew pozorom wystarczy krótki, asertywny komunikat – mówi Violetta Nowacka. – Na przykład: »Nie chcę brać tego zadania, bo mimo szacunku do pracy i firmy zależy mi na własnym zdrowiu«”. Oczywiście, musisz wcześniej przełamać strach przed reakcją szefa oraz groźbą zwolnienia.

REKLAMA

Z pierwszym poradzisz sobie, wypisując na kartce najgorsze możliwe odpowiedzi przełożonego. Gdy zobaczysz je na papierze, okaże się, że wcale nie są takie straszne. Co do drugiego... Jeśli w czasie pracy robisz to, co do Ciebie należy, nic Ci nie grozi.

Poznaj także 6 oznak, że możesz niedługo dostać wypowiedzenie.

2. Gdy koleżanki oraz koledzy zarywają w pracy noce i uważają, że tak powinno być

Nie wstydź się tego, że gdy oni siedzą w robocie, Ty wolisz sama zorganizować sobie czas. Nie musisz również wchodzić w dyskusje. Wystarczy, że asertywnie ogłosisz własne poglądy. „Powiedz: »To jest moje zdanie, ja myślę inaczej«, po czym krótko przedstaw swój pogląd – radzi psycholog. – Nie przekonuj innych. W tej kwestii nie ma jednej racji, po prostu każdy wierzy w coś innego”.

3. Gdy z powodu Twojej zawodowej ambicji cierpią inne sfery życia

„Zrób podsumowanie: co zyskujesz dzięki takiemu zaangażowaniu w pracę, a co tracisz? Przyjrzyj się plusom i minusom. Rozważ je w sercu. Odpowiedz na pytania: »Czy się nie oszukuję? Czy żyję w zgodzie ze sobą?«” – radzi Nowacka. Po czym zacznij od małej zmiany w najbardziej zaniedbanej sferze Twojego życia.

Zamiast chodzić codziennie do biura, wolałabyś dwa razy w tygodniu zostać w domu? To możliwe. Praca zdalna to korzyść dla wszystkich. Twój szef ma zadowolonego, efektywnego pracownika. A Ty więcej czasu dla siebie. Zobacz, jak przekonać przełożonych i zorganizować sobie pracę w domu.

WH 09/2015

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij