[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Mózg w formie [dieta dla mózgu, aplikacje na pamięć i koncentrację]

Odważne odkrycia naukowców, łączące chorobę Alzheimera z cukrzycą, pozwalają wierzyć, że właściwa dieta i aktywny tryb życia stanowią skuteczną ochronę dla mózgu. Im wcześniej zaczniesz, tym lepiej. Zobacz przykładowe menu i aplikacje, która rozruszają Twój mózg na maksa.

dieta dla mózgu, praca mózgu fot. shutterstock.com

Obniż ryzyko wystąpienia alzheimera z naszym dziennym planem dietetycznym. I smacznie, i zdrowo.

Śniadanie

Owsianka z odtłuszczonym mlekiem, borówkami i siemieniem lnianym. Owsianka powoduje wzrost energii bez nagłego wzrostu poziomu cukru. Borówki to bogactwo antycyjaninów, usuwających uszkodzone komórki.

Lunch

Frittata łososiowo-szpinakowa z miksem sałat i oliwą z oliwek. Łosoś to bogate źródło kwasów tłuszczowych omega-3, wspomagających prawidłowe funkcjonowanie mózgu.

Przekąska

Ciastka owsiane z hummusem, awokado i pomidorem. Ciastka owsiane zawierają dużo beta-glukanów, opóźniających wchłanianie się cukru i zapobiegających skokom insuliny, powiązanym z alzheimerem.

Obiad

Kurczak z warzywami stir-fry oraz makaronem z mąki razowej i posiekanymi orzechami. Antyoksydanty zawarte w cebuli, marchwi, papryce i brokułach redukują ryzyko wystąpienia alzheimera przez ochronę komórek przed działaniem wolnych rodników.

REKLAMA

REKLAMA

praca, kariera, kobieta, businesswoman, telefon fot. shutterstock.com

Nie tylko odpowiednie jedzenie pomoże utrzymać Twój mózg w dobrej kondycji. Tak jak ćwiczysz mięśnie, Twój mózg także potrzebuje regularnego wysiłku. Aby nie pozwolić mu na leniuchowanie skorzystaj z kilku aplikacji, które będą świetną salą treningową dla Twojej głowy.

Elevate

Wirtualna aplikacja dedykowana osobom powyżej 40 r.ż., zbudowana wokół rzeczywistych, codziennych zadań (matma, pisanie, słuchanie). Regularne użytkowanie wzmacnia procesy poznawcze o 69%. Po angielsku, ale to atut, prawda?

Peak 

Zwiększ zdolności umysłowe dzięki 40 różnym grom. Ten podręczny trener dostarcza Ci zadań, które wspierają najsłabsze obszary Twojego mózgu i monitorują progres. Małe kroki, wielkie rezultaty. Chłopakom z MH pewnie się spodoba.

Eidectic 

Przypominasz sobie czasy, gdy wszystkie numery telefonu swoich koleżanek mogłaś wyklepać z głowy? Dzięki tej aplikacji wrócisz do dawnej sprawności pamięciowej. No i już nigdy nie będziesz musiała nosić kartek z PIN-em.

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij