Mózg w formie [dieta dla mózgu, aplikacje na pamięć i koncentrację]

Odważne odkrycia naukowców, łączące chorobę Alzheimera z cukrzycą, pozwalają wierzyć, że właściwa dieta i aktywny tryb życia stanowią skuteczną ochronę dla mózgu. Im wcześniej zaczniesz, tym lepiej. Zobacz przykładowe menu i aplikacje, która rozruszają Twój mózg na maksa.

dieta dla mózgu, praca mózgu fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Obniż ryzyko wystąpienia alzheimera z naszym dziennym planem dietetycznym. I smacznie, i zdrowo.

REKLAMA

Śniadanie

Owsianka z odtłuszczonym mlekiem, borówkami i siemieniem lnianym. Owsianka powoduje wzrost energii bez nagłego wzrostu poziomu cukru. Borówki to bogactwo antycyjaninów, usuwających uszkodzone komórki.

Lunch

Frittata łososiowo-szpinakowa z miksem sałat i oliwą z oliwek. Łosoś to bogate źródło kwasów tłuszczowych omega-3, wspomagających prawidłowe funkcjonowanie mózgu.

Przekąska

Ciastka owsiane z hummusem, awokado i pomidorem. Ciastka owsiane zawierają dużo beta-glukanów, opóźniających wchłanianie się cukru i zapobiegających skokom insuliny, powiązanym z alzheimerem.

Obiad

Kurczak z warzywami stir-fry oraz makaronem z mąki razowej i posiekanymi orzechami. Antyoksydanty zawarte w cebuli, marchwi, papryce i brokułach redukują ryzyko wystąpienia alzheimera przez ochronę komórek przed działaniem wolnych rodników.

REKLAMA

REKLAMA

praca, kariera, kobieta, businesswoman, telefon Shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Nie tylko odpowiednie jedzenie pomoże utrzymać Twój mózg w dobrej kondycji. Tak jak ćwiczysz mięśnie, Twój mózg także potrzebuje regularnego wysiłku. Aby nie pozwolić mu na leniuchowanie skorzystaj z kilku aplikacji, które będą świetną salą treningową dla Twojej głowy.

Elevate

Wirtualna aplikacja dedykowana osobom powyżej 40 r.ż., zbudowana wokół rzeczywistych, codziennych zadań (matma, pisanie, słuchanie). Regularne użytkowanie wzmacnia procesy poznawcze o 69%. Po angielsku, ale to atut, prawda?

Peak 

Zwiększ zdolności umysłowe dzięki 40 różnym grom. Ten podręczny trener dostarcza Ci zadań, które wspierają najsłabsze obszary Twojego mózgu i monitorują progres. Małe kroki, wielkie rezultaty. Chłopakom z MH pewnie się spodoba.

Eidectic 

Przypominasz sobie czasy, gdy wszystkie numery telefonu swoich koleżanek mogłaś wyklepać z głowy? Dzięki tej aplikacji wrócisz do dawnej sprawności pamięciowej. No i już nigdy nie będziesz musiała nosić kartek z PIN-em.

Zobacz również:
Wspinanie jeszcze nigdy nie było tak dostępne dla kobiet, jak dziś. W dużej mierze zawdzięczamy to twardym jak skała kobietom, takim jak Aleksandra Taistra, która bez pardonu pięła się na szczyt w zdominowanym przez mężczyzn środowisku.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA