[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.6

Metoda ZTD i inne sposoby na zarządzanie czasem

Podsuwamy kilka przydatnych sposobów na zarządzanie czasem, polecanych przez naszą ekspertkę – coacha Kamilę Kozioł.

metoda ztd fot. shutterstock.com

1. Metoda ZTD

To idealna metoda dla osób, które mają sporo obowiązków na głowie i pomysłów w głowie. Dzięki niej uporządkujesz nie tylko bieżące zadania, ale zadbasz także o pomysły i inspiracje, które przychodzą Ci do głowy. Autorem ZTD jest autor bloga zenhabits.net (jednego z najpopularniejszych blogów o rozwoju na świecie) Leo Babauta.

Stosowanie tego systemu nie powinno Ci zajmować wiele czasu – zazwyczaj jest to kilka minut dziennie oraz raz lub dwa razy dziennie w tygodniu nieco więcej czasu na planowani i przeglądanie list rzeczy do zrobienia.

REKLAMA

Żeby korzystać z ZTD, wystarczy notatnik i cos do pisania. Możesz też korzystać z kalendarza lub jakichś internetowych aplikacji (o tym przeczytasz niżej).

Pierwszym etapem korzystania z metody ZTD jest wyrzucenie z umysłu wszystkiego, co masz do zrobienia i o czym wciąż myślisz, zapisując to w kalendarzu lub notatniku. Kolejnym elementem jest rozpatrzenie każdej z tych spraw, wybierając jedną z czterech opcji: załatwienie jej od razu, pozbycie się jej, oddelegowanie lub wpisanie na listę zadań na konkretny dzień.

2. Aplikacje To-Do

Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji typu To-Do, czyli elektronicznych list zadań. I na telefon z Androidem i iOSem można ściągnąć np. Todoist lub Wunderlist. Dlaczego apki są lepsze od papierowych list? Bo możesz je współdzielić z domownikami lub współpracownikami. No i trudniej zalać je kawą.

3. Menu na cały tydzień

Z góry ustalaj jadłospis na cały tydzień – oszczędzi Ci to sporo czasu nie tylko na wymyślanie poszczególnych posiłków, ale dzięki temu jednocześnie przygotujesz listę zakupów. O tym, że, planując menu, łatwiej zadbać o dietę, nie musimy chyba nawet wspominać, prawda? Jeśli potrzebujesz inspiracji, zajrzyj do naszych jadłospisów:

ZOBACZ TEŻ: Czy równowaga praca-życie jest możliwa (RAPORT WH)

WH 12/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij