Kolorowanki dla dorosłych pomogą w nauce? [ciekawostki o mózgu WH]

Czy kolorowanie ma jakiś wpływ na pracę mózgu, pamięć i koncentrację? Jaka jest maksymalna wysokość obcasów wg biurowego savoir-vivre'u? Dlaczego warto posiedzieć w ciszy i na jaką stronę zajrzeć, by za darmo zdobyć wiedzę od najlepszych specjalistów? Odpowiedzi a te pytania znaleźli nasi redaktorzy.

kolorowanki dla dorosłych odstresowują fot. shutterstock.com

Pomaluj swój świat, czyli o kolorowankach dla dorosłych słów kilka

Kolorowanki dla dorosłych szturmem podbijają rynek wydawniczy. Okazuje się bowiem, że mechaniczne, płynne ruchy, które nie wymagają od Ciebie dużego wysiłku, sprawiają, że Twój mózg się odpręża, a Ty ładujesz baterie na kolejne zadanie. Kolorowanie pomoże Ci też lepiej zapamiętywać nowe informacje. Nie wierzysz? To łap za mazaki i bierz się za mandalę.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

fot. StockLite 2014/shutterstock.com fot. StockLite 2014/shutterstock.com
fot. StockLite 2014/shutterstock.com

Ani mru-mru

Dzieciaki na podwórku od rana wrzeszczą, na ulicy warkot silników, a w pracy ciągle kocioł – w głośnych czasach przyszło nam żyć, nie ma co. Wg danych CBOS aż 71% z nas skarży się na uciążliwy hałas. Twój mózg też ma dość tej wrzawy, dlatego postaraj się wygospodarować codziennie chociaż chwilę bez TV, radia i rozmów. Tylko cisza, Ty i czas.

Warto, bo niemieccy naukowcy udowodnili, że 2 godziny ciszy dziennie prowadzą do rozwoju nowych komórek w hipokampie – części mózgu, która odpowiada m.in. z proces uczenia się.

REKLAMA

TED TED
www.ted.com

Nauka 24/7

Bez wychodzenia z domu, leżąc w dresiku na kanapie, możesz oglądać wykłady prowadzone przez światowej sławy specjalistów: naukowców, biznesmenów i artystów. Na liście 20 najpopularniejszych prezentacji TED znalazła się np. Elizabeth Gilbert, autorka bestselleru „Jedz, módl się, kochaj”, która wyjaśnia, dlaczego w każdym z nas drzemie ukryty geniusz.

Wejdź na stronę www.ted.com i odpal jeden z ponad 2200 dostępnych filmików (większość z tłumaczeniem) lub zajrzyj do naszej listy Top 10 najlepszych prezentacji TED.

REKLAMA

REKLAMA

szpilki fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Jakie obcasy do pracy

7– wg klasycznych zasad dress code'u to maksymalna wysokość obcasów, w jakich powinnaś chodzić do pracy. Uwaga: jeśli na co dzień masz kontakt z klientami, baletki też odpadają. Sorry!

WH 11/2016

Zobacz również:
Sprzęty, które przypominają narzędzia tortur. Niezrozumiały żargon i więcej niepisanych zasad etykiety niż w spa. Uczciwie trzeba przyznać, że siłownia nie zawsze jest przyjaznym i zachęcającym do wstąpienia środowiskiem. Jednocześnie jest jednym z najbardziej wartych regularnego odwiedzania miejsc. Dlatego tym miniprzewodnikiem po siłowni wyposażymy Cię w wiedzę i pewność, która pozwoli Ci poczuć się w klubie jak u siebie i zrozumieć, dlaczego masa ludzi czekała na ich ponowne otwarcie jak dzieci na wymarzone wakacje.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA