[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.2

Kobieta sukcesu: jak być bogatą?

Każda z nas chciałaby mieć zasobniejszy portfel, ale pieniądze nie spadają z nieba. trzeba na nie zapracować. Jak zarabiać więcej pieniędzy i osiągnąć sukces? Wystarczy mieć wizję i dobry biznesplan!

portfel, pieniądze, oszczędzanie fot. shutterstock.com

Niezależnie od tego, czy chcesz mieć tyle pieniędzy, aby urządzić sobie wakacje na jachcie niczym Beyonce z Jayem Z, czy wystarczy Ci tyle, by móc bez wyrzutów sumienia kupić sobie parę butów z najnowszej kolekcji, a nie z wyprzedaży – lepiej prosperujące konto bankowe znajduje się zapewne na liście Twoich marzeń. Problem w tym, że niewiele z nas wie, jak sprawić, by pieniędzy przybywało (bo jak sprawić, by ubywało – wiemy doskonale).

Dlatego w ciągu ostatnich trzech lat przepytałam ponad 100 milionerów i ekspertów finansowych, aby dowiedzieć się dokładnie, skąd się bierze sukces. Z moich ustaleń wynika, że większość zamożnych kobiet podąża za tymi 4 wskazówkami:

REKLAMA

 

1. Bogate kobiety mają wizję...

Posiadanie jakiegoś celu może pomóc Ci skupić się na nagrodzie. Jednak do przetrwania w trudnych czasach potrzeba Ci wizji – szczegółowego obrazu tego, jak ma wyglądać rezultat Twojej ciężkiej pracy.

„Wizje przypominają Ci o Twoich poszczególnych celach – mówi Richard Sheridan, autor książki „Joy, Inc.” – Wybierz jeden konkretny dzień za kilka lat w przyszłość i pomyśl o tym, jak będzie wyglądać Twój sukces. Zastanów się nad każdym szczegółem, a następnie zapisz to”. Pamiętaj o takich sprawach jak to, ile czasu będziesz mogła poświęcić rodzinie, z jakimi ludźmi chcesz współpracować i gdzie będziesz pracować.

Kiedy jesteś na rozdrożu – np. musisz zadecydować: zostajesz w obecnej pracy, czy zmieniasz ją na mniej płatną, ale bardziej związaną z Twoim wymarzonym biznesem – wówczas, aby trzymać się ustalonej ścieżki, pamiętaj o swojej wizji.

2. ...ale planują tylko najbliższą przyszłość

Tworzenie strategii, jak krok po kroku uruchomisz, a następnie rozkręcisz swój własny biznes i  kiedy dokładnie przejdziesz na emeryturę, może wydawać się całkiem mądrym posunięciem, ale tak szczegółowe plany często biorą w łeb. "Kiedy wydarzy się coś niespodziewanego, czego nie zawarłaś w swoim planie, będziesz musiała na nowo przemyśleć kolejne kroki" – tłumaczy Leonard Schlesinger, współautor książki „Just Start”.

Zamiast tego, skup się lepiej na jednym, mniejszym kroku, który zbliży Cię do upragnionego celu: może będzie to spłata zalegającego kredytu, zapisanie się na kurs biznesu, a może wynegocjowanie podwyżki (patrz: Prośba o podwyżkę: 4 dobre rady).

„Te mniejsze, ale bardziej osiągalne cele pobudzą Cię do działania, zwiększą Twoją pewność siebie i zbliżą do upragnionego celu” – wyjaśnia Schlesinger.

"Aby pozostać skupioną na moim celu, myślę o tym, co mogę osiągnąć w ciągu najbliższych 30 dni" – zdradza międzynarodowa business coach (i milionerka) Amy Applebaum.

3. Znajomości zwiększają ich wartości netto

„Bez znajomości do niczego nie dojdziesz” – mówi Twój sąsiad i powtarzają wszyscy krewni. I mają rację! Grono bliższych i dalszych znajomych to rzecz bezcenna. Jak pokazują badania, aż 73% przedsiębiorców zawdzięcza swój sukces znajomościom.

Twoja sieć znajomych powinna zawierać przede wszystkim mentora, czyli doradcę wysokiego szczebla, który wypchnie Cię z Twojej strefy komfortu wprost w świat biznesu.

Aby znaleźć taką grupę, zrób listę 10 osób, które dokonały tego, czego i Ty chcesz (np. otworzyły własną kawiarnię) i poproś ich o rozmowę. Nie musisz oficjalnie prosić ich, by zostali Twoimi mentorami, wystarczy, że będziesz mogła posłuchać ich porad i historii o tym, jak doszli do puntu, w którym się teraz znajdują.

Następnie wykorzystaj portale społecznościowe do stworzenia swojej grupy lub dołącz do już istniejącej. Te same strony (np. LinkedIn lub Facebook) możesz wykorzystać do szukania mentorów i ludzi z interesującej Cię branży. Postaraj się zaproponować wspólne, regularne spotkania.

4. Przezwyciężają strach

Niezależnie od tego, czy zmieniamy pracę, czy podejmujemy decyzję o tym, jak zainwestować nasze pieniądze – każda z nas obawia się podejmowania złych decyzji. „Ale tych trudnych wyborów po prostu trzeba dokonać" – mówi Carissa Reiniger, która porzuciła ciepłą posadkę, aby uruchomić Silver Lining Ltd. – firmę, która zajmuje się doradzaniem małym przedsiębiorstwom i w pierwszym roku swojej działalności wygenerowała 1 mln dolarów przychodu.

Prawda jest taka, że porażka jest często niezbędna do osiągnięcia sukcesu. "Działanie jest jedynym sposobem na zwalczenie swoich lęków – przekonuje Schlesinger. – Zacznij działać, popełnij pierwsze błędy i ucz się na nich”.

Potrzebujesz pomysłu na biznesplan, a nic nie przychodzi Ci do głowy? Zobacz 4 wskazówki, jak rozwijać swoją kreatywność.

Tekst: Jaime Tardy

WH

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij