[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Jak urządzić domowe biuro?

Coraz więcej Polaków chciałoby pracować zdalnie – wynika z badania opracowanego przez Instytut Kantar Public. Jeśli praca ma być i efektywna, i przyjemna, Twoim biurem nie może być kuchenny blat.

fot. Wojciech Małkowicz

Co piąta osoba traci na dojazdy do pracy nawet 40 godzin miesięcznie! Nic dziwnego, że aż 58% z nas chciałoby pracować zdalnie. Na szczęście, jak wynika z danych Eurostatu, odsetek Polaków wykonujących obowiązki zawodowe w domu rośnie (w 2015 roku wynosił 5,6%).

Twój szef uważa home office za fanaberię? Podrzuć mu wyniki badań ze Stanford University. Wynika z nich, że pracownicy, którzy sami wybierają miejsce wypełniania obowiązków służbowych, są nawet o 13% bardziej efektywni.

Jedna uwaga: przesiadywanie z laptopem w hipsterskiej kawiarni wygląda dobrze na fotkach z Instagramu początkującej blogerki, ale w realu do pracy potrzebna jest dobrze zorganizowana przestrzeń. Zobacz, jak urządzić domowe biuro.

1. Jasność widzę!

I dobrze, bo wysoka jasność mniej męczy wzrok niż nadmierny kontrast z otoczeniem (czytaj gdy laptop jest jedynym źródłem światła w pokoju).

2. Flower power

Uczeni z Washington State University donoszą, że obecność roślin w miejscu pracy podnosi efektywność o 12%. Z faktami się nie dyskutuje.

3. Artystyczny nieład

Badania potwierdzają, że sterylnie czyste miejsce pracy zabija kreatywność. Mimo to bez segregatorów i pudełek na papiery się nie obędzie.

4. Deszczowa piosenka

Zamiast playlisty z piosenkami, które rozpraszają, odtwórz dźwięki deszczu, kawiarnianego gwaru, burzy czy szumiącego morza (noisli.com).

5. Przeszkadzajki

Żeby Cię nie kusiło zerkanie na FB, zainstaluj wtyczkę do przeglądarki (np. StayFocusd). Potem, jak śpiewa Rihanna, zostanie tylko: „Work, work, work...”.

6. Centrum dowodzenia

Zapamiętaj to raz na zawsze: łóżko służy do spania i (ewentualnie) kochania się. Pracę wykonuje się przy biurku. Koniec, kropka.

7. Na bogato

Od tego, czy fotel jest wygodny, zale- ży nie tylko komfort Twojej pracy, ale również zdrowie Twojego kręgosłupa. Nie warto oszczędzać.

8. Na zieloną trawkę

Co godzina rób sobie 5-minutową przerwę. Wstań, odejdź od biurka i porozciągaj się chwilę na dywanie. Dobre dla kręgosłupa i umysłu.

I pamiętaj, podstawą home office jest efektywne zarządzanie czasem

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij