[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Jak rozwiązać każdy problem i odmłodzić mózg? [WH NEWS]

Dlaczego warto jeść kapustę? Jak w prosty sposób rozwiązać każdy problem i nie dopuścić do przyspieszonego starzenia się mózgu? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

jak rozwiązać każdy problem jak rozwiązać każdy problem

Z założonymi rękoma

Powiedzenie o bezczynnym czekaniu właśnie nabrało nowego znaczenia. Jak czytamy w czasopiśmie naukowym „European Journal of Psychology”, jeśli masz do rozwiązania trudny problem, powinnaś... skrzyżować ramiona. Uczeni z University of Rochester udowodnili, że dzięki tej postawie Twoje szanse na rozwiązanie trudnego zadania wzrastają aż o 20%.

Jak to możliwe? Pozycja ta sprawia, że ludzie są bardziej wytrwali w dążeniu do rozwiązania problemu, mogą poświęcić mu więcej czasu i w efekcie 5 razy częściej podają trafne rozwiązania. Proste i skuteczne.

REKLAMA

fot. shutterstock.com

Kapusta niepusta

Żeby wspomóc swój mózg, nie musisz sięgać po suplementy – wystarczy że skoczysz do warzywniaka. Jak donoszą uczeni z Rush University, zielenina jest dobra nie tylko dla ciała, ale i umysłu. Już dwie porcje warzyw bogatych w witaminę K (znajdziesz ją w jarmużu, kapuście czy brukselce) mogą spowolnić proces starzenia się mózgu aż o 11 lat!

Witamina K poprawia pamięć i koncentrację. Odpowiada także za krzepliwość krwi, więc pomoże przy obfitych miesiączkach. Chcesz dopieścić swoje szare komórki? Do menu dorzuć 30 g orzechów.

ZOBACZ TEŻ: 35 produktów na mózg ostry jak brzytwa

fot. shutterstock.com

Nie ściągaj!

Okazuje się, że aplikacje, mające usprawniać pracę szarych komórek, to w dużej mierze marketingowa ściema. Przybywa badań, które wykazują, że trening przez ściągane z sieci aplikacje nie przekłada się na lepszą pracę mózgu w codziennym życiu.

Zespół psychologów z Florida State University stworzył grę na wzór dostępnych apek i zaprosił do eksperymentu 60 seniorów. Chociaż badani wyćwiczyli się w grach pamięciowych, to progres ten nie sprawił, że lepiej funkcjonowała ich pamięć operacyjna, gdy np. mieli zapamiętać listę zakupów. Jak więc skutecznie ćwiczyć mózg? Zamiast ściągać kolejną grę, zajrzyj do działu Kariera.

22 – według badań w ty m wieku najłatwiej przychodzi nam zapamiętywanie nowych imion. Masz z tym problem?

WH 11/2017 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij