Jak rozwiązać każdy problem i odmłodzić mózg? [WH NEWS]

Dlaczego warto jeść kapustę? Jak w prosty sposób rozwiązać każdy problem i nie dopuścić do przyspieszonego starzenia się mózgu? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

jak rozwiązać każdy problem fot. shutterstock.com
jak rozwiązać każdy problem

Z założonymi rękoma

Powiedzenie o bezczynnym czekaniu właśnie nabrało nowego znaczenia. Jak czytamy w czasopiśmie naukowym „European Journal of Psychology”, jeśli masz do rozwiązania trudny problem, powinnaś... skrzyżować ramiona. Uczeni z University of Rochester udowodnili, że dzięki tej postawie Twoje szanse na rozwiązanie trudnego zadania wzrastają aż o 20%.

Jak to możliwe? Pozycja ta sprawia, że ludzie są bardziej wytrwali w dążeniu do rozwiązania problemu, mogą poświęcić mu więcej czasu i w efekcie 5 razy częściej podają trafne rozwiązania. Proste i skuteczne.

kapusta, warzywa fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Kapusta niepusta

Żeby wspomóc swój mózg, nie musisz sięgać po suplementy – wystarczy że skoczysz do warzywniaka. Jak donoszą uczeni z Rush University, zielenina jest dobra nie tylko dla ciała, ale i umysłu. Już dwie porcje warzyw bogatych w witaminę K (znajdziesz ją w jarmużu, kapuście czy brukselce) mogą spowolnić proces starzenia się mózgu aż o 11 lat!

Witamina K poprawia pamięć i koncentrację. Odpowiada także za krzepliwość krwi, więc pomoże przy obfitych miesiączkach. Chcesz dopieścić swoje szare komórki? Do menu dorzuć 30 g orzechów.

ZOBACZ TEŻ: 35 produktów na mózg ostry jak brzytwa

smartfon, telefon, kawa, kobieta, kawiarniafot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Nie ściągaj!

Okazuje się, że aplikacje, mające usprawniać pracę szarych komórek, to w dużej mierze marketingowa ściema. Przybywa badań, które wykazują, że trening przez ściągane z sieci aplikacje nie przekłada się na lepszą pracę mózgu w codziennym życiu.

Zespół psychologów z Florida State University stworzył grę na wzór dostępnych apek i zaprosił do eksperymentu 60 seniorów. Chociaż badani wyćwiczyli się w grach pamięciowych, to progres ten nie sprawił, że lepiej funkcjonowała ich pamięć operacyjna, gdy np. mieli zapamiętać listę zakupów. Jak więc skutecznie ćwiczyć mózg? Zamiast ściągać kolejną grę, zajrzyj do działu Kariera.

22 – według badań w ty m wieku najłatwiej przychodzi nam zapamiętywanie nowych imion. Masz z tym problem?

WH 11/2017 

REKLAMA