REKLAMA

Jak dostać podwyżkę [4 wskazówki od eksperta]

Lubisz swoją pracę, ale nie do końca jesteś zadowolona z wypłaty. Mamy dla Ciebie dwie wiadomości. Pierwsza: podwyżki nie spadają z nieba. Druga: podpowiemy Ci, jak ją zdobyć.

jak rozmawiać o podwyżce Shutterstock.com

Chciałabym prosić szefa o podwyżkę, ale nie wiem, jak to skutecznie zrobić. Jakieś wskazówki?

REKLAMA

Na pytanie naszej Czytelniczki odpowiada ekspert WH – psycholog Violetta Nowacka z poradni Self – Przyjazne Terapie w Poznaniu. Oto 4 wskazówki, które zapewnia Ci sukces:

1. Przekonanie

Najpierw popracuj nad przekonaniem, że podwyżka Ci się należy. „Wiara w powodzenie misji to klucz do sukcesu – mówi psycholog Violetta Nowacka z poradni Self – Przyjazne Terapie w Poznaniu. – Ma wpływ na poziom entuzjazmu, mimikę i intonację głosu, które są ważne w byciu wiarygodną i przekonującą”.

ZOBACZ TEŻ: 6 wskazówek, jak nabrać pewności siebie

2. Konkretne argumenty

Znajdź trzy argumenty mówiące o korzyściach, jakie firma zyskała przez Twoje umiejętności lub osiągnięcia. Idealnie, gdybyś operowała konkretami – statystykami oraz nazwami projektów, które przyniosły wymierne zyski.

3. Jak mówić o pieniądzach

Rozmowę z szefem najlepiej zacznij formułą: „Chciałabym porozmawiać o mojej podwyżce w kwocie x”. Ważne, aby kwota była o 20% większa od tej, którą zaakceptujesz po negocjacjach.

4. Kilka sztuczek

Nie tylko jeśli szykujesz się do rozmowy o podwyżce, ale także kiedy np. chcesz zdobyć nową pracę lub czeka Cię ważną prezentacja, naucz się technik aktorskich, które pomogą Ci stworzyć wizerunek, dzięki któremu osiągniesz swój cel.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA