[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Jak dostać podwyżkę [4 wskazówki od eksperta]

Lubisz swoją pracę, ale nie do końca jesteś zadowolona z wypłaty. Mamy dla Ciebie dwie wiadomości. Pierwsza: podwyżki nie spadają z nieba. Druga: podpowiemy Ci, jak ją zdobyć.

jak rozmawiać o podwyżce

Chciałabym prosić szefa o podwyżkę, ale nie wiem, jak to skutecznie zrobić. Jakieś wskazówki?

Na pytanie naszej Czytelniczki odpowiada ekspert WH – psycholog Violetta Nowacka z poradni Self – Przyjazne Terapie w Poznaniu. Oto 4 wskazówki, które zapewnia Ci sukces:

REKLAMA

1. Przekonanie

Najpierw popracuj nad przekonaniem, że podwyżka Ci się należy. „Wiara w powodzenie misji to klucz do sukcesu – mówi psycholog Violetta Nowacka z poradni Self – Przyjazne Terapie w Poznaniu. – Ma wpływ na poziom entuzjazmu, mimikę i intonację głosu, które są ważne w byciu wiarygodną i przekonującą”.

2. Konkretne argumenty

Znajdź trzy argumenty mówiące o korzyściach, jakie firma zyskała przez Twoje umiejętności lub osiągnięcia. Idealnie, gdybyś operowała konkretami – statystykami oraz nazwami projektów, które przyniosły wymierne zyski.

3. Jak mówić o pieniądzach

Rozmowę z szefem najlepiej zacznij formułą: „Chciałabym porozmawiać o mojej podwyżce w kwocie x”. Ważne, aby kwota była o 20% większa od tej, którą zaakceptujesz po negocjacjach.

4. Kilka sztuczek

Nie tylko jeśli szykujesz się do rozmowy o podwyżce, ale także kiedy np. chcesz zdobyć nową pracę lub czeka Cię ważną prezentacja, naucz się technik aktorskich, które pomogą Ci stworzyć wizerunek, dzięki któremu osiągniesz swój cel.

Uwaga: Jeśli Ty również chcesz nas o coś zapytać lub masz do nas jakąś sprawę, zajrzyj na nasz oficjalny profil na Facebooku. Żadnej wiadomości nie zostawimy bez odpowiedzi. Często też odpowiadamy Wam na łamach naszego magazynu.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij