[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Jak dostać podwyżkę [4 wskazówki od eksperta]

Lubisz swoją pracę, ale nie do końca jesteś zadowolona z wypłaty. Mamy dla Ciebie dwie wiadomości. Pierwsza: podwyżki nie spadają z nieba. Druga: podpowiemy Ci, jak ją zdobyć.

jak rozmawiać o podwyżce

Chciałabym prosić szefa o podwyżkę, ale nie wiem, jak to skutecznie zrobić. Jakieś wskazówki?

Na pytanie naszej Czytelniczki odpowiada ekspert WH – psycholog Violetta Nowacka z poradni Self – Przyjazne Terapie w Poznaniu. Oto 4 wskazówki, które zapewnia Ci sukces:

REKLAMA

1. Przekonanie

Najpierw popracuj nad przekonaniem, że podwyżka Ci się należy. „Wiara w powodzenie misji to klucz do sukcesu – mówi psycholog Violetta Nowacka z poradni Self – Przyjazne Terapie w Poznaniu. – Ma wpływ na poziom entuzjazmu, mimikę i intonację głosu, które są ważne w byciu wiarygodną i przekonującą”.

2. Konkretne argumenty

Znajdź trzy argumenty mówiące o korzyściach, jakie firma zyskała przez Twoje umiejętności lub osiągnięcia. Idealnie, gdybyś operowała konkretami – statystykami oraz nazwami projektów, które przyniosły wymierne zyski.

3. Jak mówić o pieniądzach

Rozmowę z szefem najlepiej zacznij formułą: „Chciałabym porozmawiać o mojej podwyżce w kwocie x”. Ważne, aby kwota była o 20% większa od tej, którą zaakceptujesz po negocjacjach.

4. Kilka sztuczek

Nie tylko jeśli szykujesz się do rozmowy o podwyżce, ale także kiedy np. chcesz zdobyć nową pracę lub czeka Cię ważną prezentacja, naucz się technik aktorskich, które pomogą Ci stworzyć wizerunek, dzięki któremu osiągniesz swój cel.

Uwaga: Jeśli Ty również chcesz nas o coś zapytać lub masz do nas jakąś sprawę, zajrzyj na nasz oficjalny profil na Facebooku. Żadnej wiadomości nie zostawimy bez odpowiedzi. Często też odpowiadamy Wam na łamach naszego magazynu.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij