Home office: w czym pracować z domu?

Dla niejednej z nas home office, czyli praca z domu była kiedyś marzeniem nie do spełnienia. Mogłabyś wtedy siedzieć w przez cały dzień w piżamie, nie traciłabyś czasu na makijaż, w międzyczasie ugotowałabyś obiad i wstawiła pranie. Błąd. Praca zdalna zupełnie nie na tym polega. Wyskakuj z piżamy czy starych dresów i od dzisiaj zamień się w pełną energii domową bizneswoman. 

home office fot. Shutterstock.com

W związku z rozwijającym się na całym świecie koronawirusem wielu przedsiębiorców wysłało swoich pracowników do domów. Nie po to, aby robili remonty czy spędzali całe dnie na oglądaniu najnowszych filmów, które proponuje Netflix, ale po to, aby w bezpiecznym miejscu kontynuowali swoją pracę. Pewnie wiele z Was znalazło się w podobnej sytuacji. Niemożliwe stało się możliwe, ale to nie jest powód do lenistwa. Jeżeli myślisz, że home office zwalnia Cię z codziennego szykowania się do pracy, to jesteś w dużym błędzie. Dbamy o siebie, a o piżamie w ciągu dnia i starych dresach zapominamy na zawsze.

ZOBACZ: 3 kroki, dzięki którym będziesz bardziej produktywna

Pamiętaj, że siedzenie przez cały dzień w piżamie nie sprzyja produktywności.

Leżąc w łóżku, nie poczujesz ani trochę, że właśnie jesteś w pracy. Tym bardziej, jeśli cały dzień spędzisz w piżamie. Rozleniwisz się, a praca, którą normalnie robisz w godzinę, w tym wypadku zajmie Ci trzy, a może nawet więcej. Weź się w garść i nie pozwalaj sobie na niechlujny strój – pełna mobilizacja. To, w co będziesz ubrana, wpływa na Twoją produktywność. 

Co nosimy w domu podczas home office?

Dres

Chyba nie ma wygodniejszej opcji niż dres. Bawełniane czy welurowe spodnie, bluzy i kombinezony kocha chyba każda z nas. Są uniwersalne, ale przede wszystkim czujemy się w nich komfortowo, dlatego od czasu do czasu możemy sobie pozwolić na dzień dresa. Pod jednym warunkiem - dres ma być zadbany i czysty. Ten wyciągnięty, z dziurami i plamami, który kupiłaś 10 lat temu, może Ci jedynie posłużyć za ścierkę do wycierania kurzu podczas generalnych porządków. 

Alternatywy do wygodnego dresu

Ile dresowych zestawów masz w swojej szafie? Ile można nosić ten sam dres? Nie wiemy przecież, ile jeszcze dni czy tygodni będziemy pracowały z domu. W związku z tym szukamy inspiracji i stroimy się w domowym zaciszu. Zamiast dresu włóż wygodną sukienkę z dzianiny, luźną spódnicę i sweter, czy szerokie spodnie w zestawie z bluzką. 

Nie namawiamy Cię do zakładania, obcisłych jeansów i garniturów, które ograniczają Twoje ruchy. Ma być elegancko, stylowo, ale też wygodnie. 

Domowy glam sport 

W szafie każdej miłośniczki sportu z pewnością znajdziemy też legginsy, które uwielbiamy za wygodę. Sprawdzą się nie tylko podczas codziennego treningu, ale w połączeniu z różnymi częściami garderoby (np. ze szmizjerką), dadzą radę nawet podczas biznesowego spotkania online. 

Dbajmy zarówno o dół, jak i o górę

Nie chcesz chyba znaleźć się w sytuacji, kiedy wraz ze swoimi współpracownikami prowadzisz wideokonferencję, zapomniałaś przygotować sobie wszystkich potrzebnych dokumentów, dlatego wstajesz od stołu, aby po nie sięgnąć. Ups! Nagle okazuje się, że połączyłaś swoją elegancką marynarkę ze spodniami od piżamy, które podczas śniadania zdążyły się już zalać kawą – wstyd. Jak się czujesz? Źle. Nie doprowadzajmy do takich sytuacji. 

Co zrobić, aby po tylu dniach siedzenia w domu nie zwariować i wciąż czuć się atrakcyjnie?  

Każdego dnia dbamy o siebie, ubieramy się tak, jakbyśmy miały zaraz biec na spotkanie. Pamiętamy o wygodzie, ale nie zapominamy o elegancji. Dzięki temu będziemy pełne energii, zmotywowane do pracy, nasza produktywność automatycznie wzrośnie, a ty znajdziesz więcej czasu dla siebie. Wtedy wykorzystaj maseczki, które zbierałaś w szufladzie od miesięcy, zrób domowe spa i spróbuj nowych technik w swoim makijażu. 

ZOBACZ TEŻ: Jak urządzić domowe biuro? oraz 8 technik uczenia się [porady z najlepszych uniwersytetów na świecie]


REKLAMA