Czy Twoja spódnica nie jest za krótka? [ciekawostki WH]

Przed Tobą kilka zasad wakacyjnego dress codu, najlepszy sposób na zespół suchego oka i prosty trik poprawiający pamięć. Sprawdź nasze najnowsze ciekawostki.

czy ta spódnica nie jest za krótka fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Lato w biurze, czyli kilka zasad dress code

Jak sprawdzić, czy Twoja spódnica midi nie należy jednak do kategorii mini? Jest na to pewien sposób. Stań prosto z opuszczonymi ramionami, ręce wzdłuż ciała: najdłuższy palec u ręki nie powinien wystawać poza rąbek spódnicy. Wystaje? Tę spódniczkę zostaw na weekendowe wyjścia. To samo zrób z szortami.

Czeka Cię rozmowa o pracę? Według zasad dress codu buty muszą zakrywać palce. Niezbyt profesjonalnie wyglądają też gołe nogi.

fot. Piotr Marcinski 2015/shutterstock.com fot. Piotr Marcinski 2015/shutterstock.com
Perskie oko to wynik nadmiernego stresu.

Zasada 20/20/20 na zmęczone oczy

Świat się zazielenił, a Ty ciągle ślęczysz przed kompem? Potem bolą, pieką i swędzą Cię oczy, a na dodatek widzisz trochę jak przez mgłę. To dlatego, że zbyt rzadko mrugasz. Na objawy tzw. zespołu suchego oka pomogą przerwy w pracy. Okuliści zalecają zastosowanie zasady 20/20/20, czyli 20-sekundowe skupienie wzroku na przedmiocie oddalonym o 6 m (20 stóp) co 20 minut. Najlepiej patrz na znajdujące się za oknem drzewo (zielony kolor dodatkowo odpręży Twoje oczy) i zatocz wzrokiem kilka ósemek. Kup też nawilżające krople do oczu z kwasem hialuronowym.

książki, nauka, studia fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Prawo pięści

Wiosna, lato i w ogóle ciepłe dni nie sprzyjają nauce, ale z pojedynku Ty vs jutrzejsze kolokwium możesz wyjść obronną ręką. Zastosuj bardzo prosty trik wzmacniający pamięć. Podsunęli nam go badacze z Montclair State University, którzy udowodnili, że zaciskanie prawej pięści podczas nauki (np. zapamiętywania słówek), a następnie lewej (gdy powtarzasz materiał) poprawia pamięć. Okazuje się więc, że nawet proste ruchy ciała wpływają pozytywnie na pracę mózgu. Piącha do góry!

telefon, smartfon, kobieta fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Prawie jak atak terrorystyczny

14. miejsce na liście najbardziej stresujących wydarzeń (zaraz za strachem przed atakiem terrorystycznym) zajęła utrata smartfona. Wyniki ankiety , którą stworzyli brytyjscy badacze z Physiological Society, to jasny sygnał, że najwyższa pora na cyfrowy detoks. Zostaw w końcu telefon i chodź na spacer!

WH 05/2017

REKLAMA