[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Czy Twoja spódnica nie jest za krótka? [ciekawostki WH]

Przed Tobą kilka zasad wakacyjnego dress codu, najlepszy sposób na zespół suchego oka i prosty trik poprawiający pamięć. Sprawdź nasze najnowsze ciekawostki.

czy ta spódnica nie jest za krótka fot. shutterstock.com

Lato w biurze, czyli kilka zasad dress code

Jak sprawdzić, czy Twoja spódnica midi nie należy jednak do kategorii mini? Jest na to pewien sposób. Stań prosto z opuszczonymi ramionami, ręce wzdłuż ciała: najdłuższy palec u ręki nie powinien wystawać poza rąbek spódnicy. Wystaje? Tę spódniczkę zostaw na weekendowe wyjścia. To samo zrób z szortami.

Czeka Cię rozmowa o pracę? Według zasad dress codu buty muszą zakrywać palce. Niezbyt profesjonalnie wyglądają też gołe nogi.

REKLAMA

REKLAMA

fot. Piotr Marcinski 2015/shutterstock.com Perskie oko to wynik nadmiernego stresu.

Zasada 20/20/20 na zmęczone oczy

Świat się zazielenił, a Ty ciągle ślęczysz przed kompem? Potem bolą, pieką i swędzą Cię oczy, a na dodatek widzisz trochę jak przez mgłę. To dlatego, że zbyt rzadko mrugasz. Na objawy tzw. zespołu suchego oka pomogą przerwy w pracy. Okuliści zalecają zastosowanie zasady 20/20/20, czyli 20-sekundowe skupienie wzroku na przedmiocie oddalonym o 6 m (20 stóp) co 20 minut. Najlepiej patrz na znajdujące się za oknem drzewo (zielony kolor dodatkowo odpręży Twoje oczy) i zatocz wzrokiem kilka ósemek. Kup też nawilżające krople do oczu z kwasem hialuronowym.

REKLAMA

książki, nauka, studia fot. shutterstock.com

Prawo pięści

Wiosna, lato i w ogóle ciepłe dni nie sprzyjają nauce, ale z pojedynku Ty vs jutrzejsze kolokwium możesz wyjść obronną ręką. Zastosuj bardzo prosty trik wzmacniający pamięć. Podsunęli nam go badacze z Montclair State University, którzy udowodnili, że zaciskanie prawej pięści podczas nauki (np. zapamiętywania słówek), a następnie lewej (gdy powtarzasz materiał) poprawia pamięć. Okazuje się więc, że nawet proste ruchy ciała wpływają pozytywnie na pracę mózgu. Piącha do góry!

REKLAMA

REKLAMA

telefon, smartfon, kobieta fot. shutterstock.com

Prawie jak atak terrorystyczny

14. miejsce na liście najbardziej stresujących wydarzeń (zaraz za strachem przed atakiem terrorystycznym) zajęła utrata smartfona. Wyniki ankiety , którą stworzyli brytyjscy badacze z Physiological Society, to jasny sygnał, że najwyższa pora na cyfrowy detoks. Zostaw w końcu telefon i chodź na spacer!

WH 05/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij