[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Co ma alkohol do nauki języków obcych? [WH NEWS]

Jaka jest skuteczna i przyjemna metoda nauczenia się języka obcego? Dlaczego warto przytulać się do drzew i ćwiczyć nawet godzinę tygodniowo? Oto garść newsów dotyczących pracy mózgu, efektywnej nauki i zdrowia psychicznego.

języki obce alkohol fot. Getty Images

Wspólny język

Wykutą wiedzę najlepiej sprawdzić w praktyce – ta zasada dotyczy zwłaszcza nauki języków obcych. I tu zjawiają się brytyjscy uczeni z wynikami badań, z których jasno wynika, że małe dawki alkoholu sprawiają, iż znacznie lepiej posługujemy się językiem obcym, zwłaszcza pod względem wymowy. Karnawał w pełni, więc okazji do luźnych konwersacji w obcym języku nie powinno zabraknąć. Salud! – jak mawiają Hiszpanie.

fot. shutterstock.com

Mieszczuchy do lasu

W końcu mamy naukowe dowody na to, że kontakt z naturą sprawia, że jesteśmy zdrowsi i szczęśliwsi. Niemieccy naukowcy z Instytutu Ludzkiego Rozwoju Maxa Plancka odkryli, że osoby żyjące w miastach, ale mające częsty kontakt z naturą, a konkretniej z lasem, mają lepiej ukształtowane ciało migdałowate.

REKLAMA

Ten ośrodek w mózgu to siedlisko emocji. Gdy jest utrzymane w dobrej kondycji, pozwala lepiej radzić sobie ze stresem i nieprzyjemnymi uczuciami typu lęk, agresja etc. Brzmi ciekawie, ale co zrobić, gdy Twoja okolica przypomina betonową pustynię? Jak najczęściej wybieraj się na wycieczkę za miasto. A gdy już będziesz w lesie, przytul się do drzewa. Kto wie, może ludzie, którzy to robią, wcale nie są zbzikowani?

Stary mózg

4 – wg uczonych o tyle lat może postarzyć Twój mózg stresujące doświadczenie (np. rozwód czy utrata pracy). Co ciekawe, np. święta także znajdują się w niechlubnym rankingu najbardziej stresogennych wydarzeń (dowiedz się, jak je przetrwać).

Smutki precz

Dobrze wiemy, że w grudniu brakuje czasu na wszystko, także na treningi. Ale nie zaniedbuj aktywności całkowicie. Jak donoszą uczeni, którzy przebadali ponad 33 tysiące Norwegów, już godzina ćwiczeń tygodniowo znacząco zmniejsza ryzyko depresji. Wykonaj np. trening siłowy z odważnikiem. Jeśli nie masz siły na 60 minut machania kettlem, wybierz się na łyżwy. Zrób to dla swojej sylwetki i umysłu.

WH 12/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij