[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

7 patentów na udaną rozmowę kwalifikacyjną

Jak przejąć kontrolę nad rozmową o pracę i zrobić wrażenie na przyszłym szefie.

fot. shutterstock

Dobierz strój

Zrób dzień wcześniej rekonesans i przyjrzyj się, jaki dress code panuje w tej firmie. Tak by na pierwszy rzut oka było widać, że pasujesz do nich.

Dopięcie

Zadyszka, rozwiane włosy, otwarta torebka, kluczyki w ręku, okulary słoneczne na czubku głowy sprawiają że wyglądasz nieprofesjonalnie. Przyjedź wcześniej, tak by mieć czas się ogarnąć.

Wejście

Spójrz prosto w oczy osobie przeprowadzającej rozmowę, uśmiechnij się lekko i przywitaj się mocnym uściskiem ręki. Z badań wynika, że kobiety witające się mocnym i ciepłym uściskiem ręki były odbierane jako „bardziej profesjonalne”.

Small talk

Zawsze dobrze mieć przygotowanych kilka zdań, którymi zagaisz rozmowę, podczas gdy osoba przeprowadzająca wywiad prowadzi Cię do pokoju konferencyjnego. Dobrze brzmi np. „Dziękuję, że znalazła pani czas dla mnie”, a także miłe uwagi na temat czegoś, co zauważyłaś w otoczeniu – wystroju wnętrza, okolicy itp.

Okaż zainteresowanie

Podczas rozmowy przechyl się leciutko do przodu, to natychmiast sprawi, że będziesz wyglądała na bardziej zaangażowaną. Utrzymuj kontakt wzrokowy, zarówno gdy mówisz, jak i słuchasz.

Mów o konkretach

Musisz wcześniej przygotować sobie listę swoich mocnych stron i osiągnięć. Oszczędź im ogólników. Mów o konkretnych działaniach w poprzedniej firmie. Używaj słów „aktywnych” typu: zorganizowałam, przeprowadziłam, kierowałam, poprawiłam.

Zadawaj pytania

Na zakończenie mogą dać Ci szansę zapytania o to, co Cię interesuje w związku z tą pracą. Skorzystaj z niej koniecznie (wcześniej zrób reaserch w internecie), bo to szansa, aby wykazać się zaangażowaniem i profesjonalnym podejściem do pracy.

Zobacz też: Praca i życie osobiste: jak to pogodzić?

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij