[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

4 zasady mądrego zarządzania pieniędzmi

fot. shutterstock

#1. Spisz wydatki stałe

To jest najtrudniejsza część zarządzania budżetem. Przez jeden miesiąc spisuj wszystkie swoje wydatki. Ustal, ile naprawdę wydajesz na mieszkanie i związane z nim opłaty, jedzenie, ubezpieczenie, transport, telefon oraz internet. Zapisuj dokładnie kwoty po przecinku. Nie oszukuj sama siebie. 10 zł codziennie to 300 zł/mc.

#2. Spisz wydatki okazjonalne, które cię czekają

Czy w danym miesiącu masz urodziny przyjaciółki? Albo musisz oddać komputer do naprawy? W osobnej rubryce zanotuj niezbędne sumy

#3. Określ swoje dochody

Pensja, jakieś okazjonalne fuchy – wszystko zapisz w osobnej rubryce. Porównaj kwotę wydatków i dochodów. Teraz wiesz, ile możesz zaoszczędzić, chyba że wydatki przekraczają kwotę przychodów. Wtedy konieczne są cięcia. Celem jest comiesięczne odkładanie kwoty, którą np. wydasz na wakacje, zamiast brać od rodziców.

#4. Poduszka finansowa

Wakacje wakacjami, ale tak naprawdę to warto mieć zawsze w zapasie gotówkę, która pozwoli Ci przetrwać co najmniej miesiąc albo dwa bez pracy. To da Ci komfort psychiczny i świadomość, że sobie poradzisz, jakby co.

Czytaj też: Jak oszczędzać pieniądze?

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij