[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Forum - Uroda / Styl

Dyskusja do tematu: Eko tkaniny: jakie materiały wybierać, by chronić środowisko?

Określenie „tkanina dobrej jakości” kiedyś oznaczała taką, która jest wykonana z naturalnych włókien. Dzisiaj, sztuczne włókna oddychają tak samo jak naturalne. Jednak przy wyborze materiału liczy się jeszcze jeden czynnik: ochrona środowiska. Który zatem wybrać? Rzuć okiem na ściągę.

Przejdź do artykułu
 • avatar zgłoś
  przez ~little_k,
  2019-06-25 23:07:06

  dziki jedwab wcale nie jest lepszy niż hodowlany jedwab ponieważ nici jedwabne pozyskiwane są w ten sam sposób - kokony są gotowane w gorące wodzie, jest to okrutny sposób pozyskiwania nici jedwabnych, wełna z alpak także nie jest najlepszym przykładem materiału eko, ponieważ często zwierzęta te są traktowane w okropny sposób podczas strzyżenia, luocell - jak może być eko jeśli by wzmocnić włókno i przedłużyć jego życie, producenci poddają lyocell działaniu enzymów z grupy celula, proces ten przyczynia się do...więcej

 • avatar zgłoś
  przez ~Maka,
  2019-08-12 22:56:13

  Mnie szokuje jak w artykule o byciu przyjaznym środowisku można promować syntetyczna i ogromnie szkodliwa skore ekologiczną, która nic z ekologią nie ma wspólnego. A co z liśćmi ananasa albo skórkami bananów? Oto ekologiczna alternatywa. A jeśli chodzi o jedwab- nie mylmy ekologii i dbania o środowisko z veganizmem. W Europie jedwab jest bardzo często dużo bardziej przyjazny dla środowiska niż np. bawełna (nawet i ta eko bawełna) ponieważ jest często pozyskiwany LOKALNIE!

 • ODPOWIEDZ +
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij