[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA

Forum - Dobra dieta

Dyskusja do tematu: Dieta FODMAP - co jeść, gdy cierpisz na IBS (zespół jelita drażliwego)

Przy długotrwałych dolegliwościach żołądkowych pierwszym podejrzanym jest zwykle gluten. Odwracamy kota ogonem i zamiast białek jako winne wskazujemy węglowodany. Zobacz na czym polega FODMAP – dieta zalecana przy zespole jelita drażliwego.

Przejdź do artykułu
    przez ~Lola,
    2017-10-14 11:28:15

Jest już w Polsce fajna książka po polsku na temat fodmap. Ma ciekawy tytuł "Zapanuj nad zespołem jelita drażliwego (ZJD)" autor Piotr Powązka. Ja mam ebooka z ebookpointa, ale autor sprzedaje również wersję drukowaną na allegro. Ja czuję niesamowitą różnicę i cieszę się, że w końcu ktoś to rzetelnie opisał. Na internecie wcale nie ma takiego kompendium i są tylko częściowe informacje lub okrojone. Ja mogę polecić.

przez ~Olivier Aldente,
    2017-12-02 03:11:09

Polecam bloga z przepisami low FODMAP - są proste i łatwiej z nimi zacząć dietę: https://low-fodmap-cottage.blogspot.com

przez ~Daria,
    2018-03-21 18:44:23

Dieta to podstawa, bez niej nie można liczyć na wyzdrowienie. Jeśli chce się unikać silnych skurczy i biegunki, z diety należy wyeliminować smażone produkty i większość tych przetworzonych. Im prościej, tym lepiej. Wiadomo, każdy musi spisać produkty, na które źle reaguje i to zajmuje troszkę czasu, ale wierzcie mi warto. Dobrze jest również wprowadzić leczenie, lekami takimi jak debutir, który skutecznie jelito wycisza i uwalnia człowieka od biegunek i wzdęć.

przez ~Tośka,
    2018-04-25 01:29:44

Jestem jak najbardziej na tak, by stosować taką dietę :) a właściwie to stosuję, ale to dopiero początki mojego życia ze stwierdzonym IBS, dlatego nadal uczę się co mogę, a czego nie powinnam jeść. A przy tym wspieram się debutirem z maślanem sodu, ponieważ odżywia nabłonek jelit i poprawia ich perystaltykę. Już widzę, że biegunki mnie rzadziej męczą, co już bardzo ułatwiło mi życie towarzyskie.

przez ~sardynka,
    2018-05-09 19:04:00

Ja kłopoty z wrażliwym jelitem zakończyłam. Po leczeniu debutirem wszystko się ładnie unormowało i co najważniejsze zniknęły kłopotliwe biegunki. Wzdęcia są do przeżycia, ale biegunka to masakra.

przez ~sandra,
    2018-07-01 11:36:15

Sama dieta niestety nie wystarczy, żeby poradzić sobie z IBS, ja dołączyłam jeszcze debutir z maślanem sodu, bo dobrze łagodzi jelita i niweluje objawy choroby

przez ~narcyz,
    2018-07-20 16:49:48

Też go brałam, przeszłam pełną kurację i uwolniłam się od wzdęć, biegunek i innych przypadłości. Teraz skupiam się na zaleceniach od diabetologa.

przez ~Edyta,
    2018-08-03 10:33:11

Ja równiez brałam maślan sodu pod nazwą intesta i po całej kuracji bardzo dobrze się czuje, uwolniłam się od uporczywych wzdęć

przez ~sylwia,
    2018-08-22 17:39:01

Dzięki debutirowi wreszcie mogłam zacząć normalnie funkcjonować. Uwielbiam podróżować, a ta choroba strasznie mnie ograniczała. Teraz, kiedy objawy zniknęły mogę realizować swoją pasję

przez ~Edyta,
    2019-06-10 11:13:00

Bardzo cieszę się, że w artykule wypunktowano zarówno stosowanie internetowych diet, samodiagnozowanie się jak i też kierowanie się nie opiniami, a ceną jeśli chodzi o dietetyków. Dlatego, że dietetyk dietetykowi nie równy. Nie oszukujmy się dobór diety zwłaszcza przy jakimkolwiek schorzeniu jest niezwykle trudny dla kogoś kto nie ma podstawowej wiedzy medycznej. Dlatego ja skierowałam się do dietetyka klinicznego pani Beaty Ślebzak - Cebuli. Mieszkam w Poznaniu, więc mam bardzo blisko. Ta pani specjalizuje się w ibs i to jednyna kobieta, której leczenie przynosi jakiekolwiek efekty.

• ODPOWIEDZ +
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij