[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA

Forum - Dobra dieta

Dyskusja do tematu: Dieta FODMAP - co jeść, gdy cierpisz na IBS (zespół jelita drażliwego)

Przy długotrwałych dolegliwościach żołądkowych pierwszym podejrzanym jest zwykle gluten. Odwracamy kota ogonem i zamiast białek jako winne wskazujemy węglowodany. Zobacz na czym polega FODMAP – dieta zalecana przy zespole jelita drażliwego.

Przejdź do artykułu
    przez ~Lola,
    2017-10-14 11:28:15

Jest już w Polsce fajna książka po polsku na temat fodmap. Ma ciekawy tytuł "Zapanuj nad zespołem jelita drażliwego (ZJD)" autor Piotr Powązka. Ja mam ebooka z ebookpointa, ale autor sprzedaje również wersję drukowaną na allegro. Ja czuję niesamowitą różnicę i cieszę się, że w końcu ktoś to rzetelnie opisał. Na internecie wcale nie ma takiego kompendium i są tylko częściowe informacje lub okrojone. Ja mogę polecić.

przez ~Olivier Aldente,
    2017-12-02 03:11:09

Polecam bloga z przepisami low FODMAP - są proste i łatwiej z nimi zacząć dietę: https://low-fodmap-cottage.blogspot.com

przez ~Tośka,
    2018-04-25 01:29:44

Jestem jak najbardziej na tak, by stosować taką dietę :) a właściwie to stosuję, ale to dopiero początki mojego życia ze stwierdzonym IBS, dlatego nadal uczę się co mogę, a czego nie powinnam jeść. A przy tym wspieram się debutirem z maślanem sodu, ponieważ odżywia nabłonek jelit i poprawia ich perystaltykę. Już widzę, że biegunki mnie rzadziej męczą, co już bardzo ułatwiło mi życie towarzyskie.

przez ~Edyta,
    2018-08-03 10:33:11

Ja równiez brałam maślan sodu pod nazwą intesta i po całej kuracji bardzo dobrze się czuje, uwolniłam się od uporczywych wzdęć

przez ~Probiotyki to sciema.,
    2019-07-29 16:03:19

Ktoś rzetelny pisał ten artykuł. Probiotyki są pożywka dla bakterii jelitowych czyli probiotykow?

• ODPOWIEDZ +
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij