Zegarki sportowe: który jest najlepszy dla Ciebie?

Kalkulator spalania kalorii, liczenie ilości powtórzeń, pulsometr, GPS, kontrola nawodnienia… To wszystko może zapewnić Ci jeden zegarek sportowy. Zobacz, którego trenera na bransolecie wybrać, żeby efekty ćwiczeń były jeszcze większe.
fot. Wiesław Jurewicz fot. Wiesław Jurewicz
fot. Wiesław Jurewicz

Kwestia czasu

Zegarki sportowe, w odróżnieniu od tych na skórzanej czy metalowej bransolecie, nie są tylko biżuterią czy zwykłym czasomierzem. Ich wygląd w dużej mierze determinuje fakt, że muszą znosić ciężkie sportowe warunki (pot, wodę, uderzenia) i mieć sporo treningowych funkcji.

 

Jeżeli jesteś początkująca i trzymasz się zazwyczaj jednej wyznaczonej trasy, nie potrzebujesz zaawansowanych modeli z nadajnikiem GPS. Za to zegarki z czujnikiem do pomiaru tętna dobrze mieć ze sobą od pierwszych treningów na siłowni i w terenie – ćwicząc w wyznaczonej strefie, nie trenujesz bez sensu, tylko osiągasz założone cele.

wj-zegarki-sportowe-numery

1. iHealth Activity Tracker

Nie biegasz, bo jesteś już dość zabiegana? To urządzenie pozwoli Ci monitorować i (w połączeniu ze smartfonem) analizować aktywność w ciągu całego dnia (m.in. licząc kroki i spalone kalorie), a nawet w nocy – monitorując sen. Wyznacza też aktywne cele, by nie dać się siedzącemu trybowi życia.

Cena: 239 zł

2. Garmin Approach S6

Stworzony dla kobiet, które nie wpadają w dołek, tylko w niego trafiają – zegarek dla golfistek. Na dotykowym ekranie wyświetla kolorowe mapy pól golfowych zlokalizowanych na całym świecie i pozwala doskonalić technikę gry. Urządzenie pomaga określić rozkład dołka i zmierzyć uderzenie, ale wykonać je musisz już sama. Na marginesie: golf to jeden ze świetnych sposobów na dobrą zabawę i ruch poza siłownią. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj pozostałe z 8 sposobów na spalanie kalorii poza siłownią.

Cena: 1680 zł

 

3. Polar FT60

Dobry towarzysz zajęć fitness. Z pomocą nadajnika na klatkę piersiową monitoruje pracę serca. Pomaga dopasować program treningowy i obciążenia do indywidualnych założeń. Określa też zmiany wydolności fizycznej, a nastawionym na spalanie przybliży ilość kalorii, które zginą w fitnessowym ogniu.

Cena: 520 zł

4. Sigma PC 22.13

Typowo damski model na smukłej bransolecie. Za pomocą pasa na klatkę piersiową monitoruje pracę serca podczas treningu na siłowni. Na bieżąco pokazuje też ilość spalonych podczas wysiłku kalorii. Ma czytelny wyświetlacz, a przełączanie ekranów odbywa się za pomocą tylko dwóch przycisków.

Cena: 245,90 zł

5. Suunto Ambit3 Sport

Zegarek dla dziewczyn bardzo aktywnych: w terenie, w wodzie czy na rowerze. To multisportowe urządzenie ma wbudowany GPS, dzięki czemu pozwala nawigować w terenie, mierzyć prędkość i dystans. Sprosta wymaganiom ambitnych triathlonistek.

Cena: 1550 zł

6. TomTom Runner Cardio

Urządzenie stworzone do biegania i marszów. Dzięki wbudowanemu czujnikowi do pomiaru tętna nie trzeba dodatkowo zakładać pasa na klatkę piersiową. Zegarek ma też opcję ścigania się z graficznym partnerem biegowym, czyli rywalizowania ze swoim najlepszym wynikiem.

Cena: 1149 zł

7. Nixon The Lodown S

Model dla fanek sportów wodnych. Surfing, kiteboarding czy żeglowanie będą łatwiejsze dzięki wpisanym w zegarek około 300 plażom i tabelom przypływów i odpływów na 10 lat do przodu. Oczywiście jest wodoodporny i dostępny w kilku wersjach kolorystycznych – w sam raz do bikini.

Cena: 519 zł

8. Timex Ironman

Model Sleek 250-Lap mid-size może usprawnić treningi pływackie – pozwala mierzyć czas pokonania długości basenu za pomocą stuknięcia palcem w ekran. Zegarek pilnuje tempa treningów, ma też opcję ustawienia interwałów i przypominania o nawadnianiu podczas dłuższych wysiłków, np. biegu już na lądzie.

Cena: 399 zł

Nawet, jeśli nie jesteś zakręcona na punkcie gadżetów, zobacz nasz przegląd zegarków, krokomierzy oraz opasek i dowiedz się, jak zmierzyć formę.

WH 05/2014

REKLAMA