Zegarek - Twój prywatny asystent treningowy [przegląd najnowszych modeli]

Kiedyś były tylko elementem stylizacji, teraz na nadgarstku mieszczą się trener, fizjolog, motywator i asystent. Przyglądamy się zegarkom sportowym, w których sprawdzanie godziny jest najmniej przydatną funkcją.

zegarek treningowy fot. Shutterstock.com

Trening zawodowca

Zegarek z precyzyjną rejestracją pomiarów, GPS-em i wysokościomierzem. Ma militarną odporność na temperaturę, wstrząsy i wilgoć.

POLAR VANTAGE V (cena: 2149 zł) System pomiaru obciążenia treningowego i monitorowanie regeneracji pomagają w budowaniu szczytowej formy bez ryzyka przetrenowania. Mierzy tętno z nadgarstka, ale dla niemal laboratoryjnej dokładności pomiaru – w zależności od dyscypliny – można wykorzystać dostępne oddzielnie sensor na klatkę piersiową lub ramię/przedramię.

Outdoorowy kontakt

Mierzenie tętna i pulsoksymetr, a do tego coś dla miłośniczek sportów terenowych – szczegółowa nawigacja na kolorowych mapach, wysokościomierz, kompas, barometr, monitorowanie pogody. Ahoj, przygodo!

GARMIN FENIX 6S PRO (cena: 3010 zł) W pakiecie dostajesz mapy narciarskie dla ponad 2000 kurortów na całym świecie, z oceną trudności stoków. Biegaczkom spodoba się funkcja, która pomaga utrzymać tempo biegu, dzięki nawigacji dostosowanej do nachylenia terenu.

Wytrzymały multisportowiec

Ma system zarządzania żywotnością baterii, dzięki któremu działa tak długo, jak tego potrzebujesz. Przydatną opcję przypominania o ładowaniu z wyprzedzeniem docenią zapominalscy i fani długich aktywności.

SUUNTO 9 WHITE (cena: 2199 zł) Ma ponad 80 trybów sportowych, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Do tego wbudowany GPS, kompas, szacowanie tętna z nadgarstka, wodoszczelność do 100 metrów i wytrzymałość na trudy sportów przygodowych.

REKLAMA