Zbuduj formę i sylwetkę w domu - 12-minutowy trening wideo na spalanie

Najlepsze treningi są równie skuteczne co bezpieczne, ale dziś znaczenie ma nie tylko zabezpieczenie przed kontuzjami. Treningi wideo pozwolą Ci w domu ćwiczyć z trenerem w czasie rzeczywistym i poprawiać kondycję, sylwetkę i zdrowie równie skutecznie co w klubie fitness.

Trening na metabolizm Motor Presse Polska

Tak jak można pracować zdalnie, tak samo powinno się zdalnie trenować. W końcu nie potrzebujesz do tego niczego poza własnym ciałem i odrobiną samozaparcia, a dzięki temu podtrzymujesz formę i dbasz o swoją odporność. Jeżeli szukasz sposobu na aktywność w domu, to najlepszym rozwiązaniem są treningi wideo, które pozwalają ćwiczyć z trenerem w czasie rzeczywistym. Taki właśnie masz przed sobą. Nie traktujmy "siedzenia w domu" dosłownie, ale też nie sprowadzajmy aktywności w czterech ścianach jedynie do sprzątania. W domu można pracować nad swoją sylwetką, sprawnością i kondycją równie dobrze jak w klubie fitness czy na siłowni. Możesz się o tym przekonać odpalając ten trening na podkręcenie metabolizmu.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

 

 

Jak działa trening wideo?

Zaproponowany przez trenerkę WH Katarzynę Wysocką kompletny trening całego ciała zajmie Ci 12 minut, ale jego efekty odczujesz przez wiele godzin. I to bez ciężkiego wyposażenia siłowni czy specjalnego sprzętu do ćwiczeń w domu - to zestaw jedynie z obciążeniem własnego ciała. Intensywny trening interwałowy sprawia, że metabolizm przyspiesza i poprawia się wydolność, ale złożony jest z ćwiczeń, które również wzmacniają mięśnie. Nie martw się jeśli nie znasz wielu ćwiczeń do zrobienia w domu - trenerka każdy ruch poprzedza pokazem prawidłowej techniki, a tempo wykonania możesz dopasowywać do swoich możliwości.

Jak robić trening wideo?

Przygotuj wodę do picia i wygospodaruj kawałek podłogi  z widokiem na ekran z treningiem - jedyne, co jeszcze może się przydać, żeby zrobić trening w domu, to mata do ćwiczeń, ale jeśli jej nie masz, to wystarczy, że rozłożysz ręcznik na wykładzinie (na panelach może się ślizgać). Odmierzanie czasu ćwiczeń i przerw odpoczynkowych w treningu interwałowym ma spore znaczenie, ale nie potrzebujesz stopera - odliczać go będzie za Ciebie trenerka i grafika na wideo. Pamiętaj jedynie, że fakt, że ćwiczysz w domu nie zwalnia Cię z obowiązku rozgrzania się. Po treningu zamiast zabrać się od razu za robienie prania, nie zapomnij też o rozciąganiu - poświęć na nie przynajmniej około 2 minut.

Nawet jeśli tęsknisz za swoją siłownią, na pewno spodoba Ci się jej domowa alternatywa i wkręcisz się w ćwiczenia w domu. Kiedy będzie Ci mało, więcej treningów z trenerką WH Katarzyną Wysocką znajdziesz na platformie zdrowia Medicover Dieta (medicoverdieta.pl). Wystarczą dwa tygodnie, żeby zauważyć efekty treningów w domowej siłowni, więc masz doskonałą okazję, żeby się o tym przekonać.

Zobacz też inne pomysły na treningi w domu:

1. Trening bez sprzętu
2. Trenuj, gdzie tylko możesz. Improwizuj!

REKLAMA