Pierwsze zawody Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover - znamy Mistrzów Polski we Freestylu

Pierwsze w tym roku zawody Pucharu i Mistrzostw Polski w kitesurfingu i wingfoilu odbyły się w weekend 2 - 4 lipca w Rewie. 

Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover fot. materiał prasowy

Pomimo niestabilnych warunków pogodowych, na Cyplu Rewskim rozegrano wszystkie zaplanowane konkurencje: freestyle, arrows open, formula kite, a nawet kilka wyścigów w nowej dyscyplinie - wingfoil.

W wydarzeniu wzięło udział 43 polskich kiteboarderów. W Mistrzostwach Polski we Freestylu (najważniejsze zawody) w kategorii Open Mężczyzn zwyciężył po raz piąty Marek Rowiński. Wśród kobiet najlepsza okazała się (trzeci rok z rzędu) Martyna Konkel. Z kolei mistrzem do lat 18. został Marcel Stępniewski.

Warunki pogodowe pozwoliły na rozegranie 20. wyścigów w formule kite. Najszybsi w Rewie okazali się Maks Żakowski i Magdalena Woyciechowska. W kategorii do lat 17. w konkurencji Arrows Open bezkonkurencyjny okazał się Jan Koszowski, natomiast pierwsze zawody w wingfoilu wygrali Tomasz Janiak i Paulina Ziółkowska. 

Xiaomi Kite Cup driven by Land Roverfot. materiał prasowy

„Mimo zróżnicowania wiatru w ciągu tych 3 dni – od  6 do 20 węzłów – rozegraliśmy wszystkie konkurencje. Mieliśmy komplet najlepszych riderów walczących o podium, więc rywalizacja była zacięta. Świetne warunki racingowe nie pozwoliły jednak na jakikolwiek przypadek w wynikach, na podium stanęli zawodnicy, którzy bez najmniejszych wątpliwości pływali najlepiej w ciągu tych kilku dni. Cieszę się, że mimo granicznego dla freestylu wiatru tę konkurencję również zakończyliśmy z sukcesem" - podsumował Adam Szymański, dyrektor zawodów i główny sędzia konkurencji formula kite.

Na zawodach nie mogło zabraknąć gwiazd, które spróbowały swoich sił w kitesurfingu. Na plaży w Rewie pojawili się między innymi Krystian Wieczorek oraz Anna Oberc.

Na tegorocznych zawodach liczyły się nie tylko ewolucje na wodzie, ale też liczba przepłyniętych kilometrów. Organizatorzy wydarzenia zadeklarowali, że za każde 1000 metrów pokonanych na wodzie, na konto Fundacji Mare wpłynie 3 zł. Uczestnicy zawodów mierzyli przebytą odległość za pomocą smartwatchy Xiaomi Mi Watch. 

Organizatorzy zachęcali również uczestników i widzów do wspólnego sprzątania plaży oraz brania udziały w wykładach na temat ochrony Morza Bałtyckiego. 

Rewa, dzięki doskonałym warunkom wiatrowym znana jest pasjonatom sportów wodnych nie tylko
 z Polski. To jeden z najlepszych akwenów w Europie. Można powiedzieć, że kiteboarding stał się już jej znakiem rozpoznawczym, co widać również po liczbie szkółek w okolicy. Dlatego jako gmina wspieramy Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover" – skomentował Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo.

Xiaomi Kite Cup driven by Land Roverfot. materiał prasowy

Zawodnicy oraz widzowie mogli zapoznać się podczas eventu z najnowszym sprzętem firmy Xiaomi. Gadżety marki były do wygrania w specjalnych konkursach. Fani czterech kółek mogli z kolei przetestować najnowszego Land Rovera Discovery Sport.

Kolejne zawody z cyklu Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover odbędą się w Krynicy Morskiej (30 lipca - 1 sierpnia, Puchar Polski w Kitesurfingu i Wingfoilu) oraz Pucku (13 - 15 sierpnia, Puchar Polski w Kitesurfingu i Wingfoilu i Mistrzostwa Polski w Formule Kite).

Zobacz również:
REKLAMA