[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.6

Wpływ węgli na efekty treningu i inne ciekawostki fitnessowe

W jaki sposób węglowodany wpływają na skuteczność ćwiczeń? Jak zmienia się nasze podejście do treningu, gdy jesteśmy zestresowane? Ile kalorii można spalić jeżdżąc na rowerze, grając w tenisa i pływając? Oto kolejna porcja ciekawostek dotyczących fitnessu.

owsianka fot. shutterstock.com

Ale najpierw węgle

Nie musisz trenować więcej ani jeść mniej, żeby stracić więcej tłuszczu. Wg badań University of Surrey, jedząc węglowodanową przekąskę przed treningiem zamiast po, zużyjesz aż 22% więcej zapasów odłożonych w boczkach. Wg naukowców, by się ich pozbyć, lepiej nie sięgać po węgle do 90 minut po wysiłku.

Sprawdź, co jeszcze warto jeść przed i po treningu oraz po które węglowodany warto sięgać.

REKLAMA

REKLAMA

zestresowana dziewczyna fot. shutterstock.com

3/4...

...osób w nerwowych okresach życia rezygnuje z aktywności i więcej czasu spędza na siedząco (raczej gryząc ołówek, niż mantrując Ommm). Błąd! Ruch to najlepsza metoda rozładowania stresu. 

REKLAMA

fot. YanLev 2015/shutterstock.com fot. YanLev 2015/shutterstock.com

Spalaj jak olimpijka

Godzina oglądania relacji z igrzysk to 60 kcal mniej bez wstawania z fotela. Emocjonowanie się wygraną „naszych” spala dodatkowo nawet 80 kcal. Zamiast liczyć na medale reprezentacji, sama weź się za spalanie. Najlepiej w stylu olimpijskim.

Kolarstwo

Możesz nie mieć pod ręką ekwipunku do pięcioboju nowoczesnego, ale rower pewnie masz. Nie trzeba konia i szpady, by wywalczyć sobie sylwetkę na piątkę. Pedałując z prędkością około 20 km/h, w dwa kwadranse możesz spalić trzy gałki lodów.

Gry zespołowe

Rakietki i piłka to (oprócz bikini) podstawowe wyposażenie każdego aktywnego urlopowicza. Zyskujesz dobrą zabawę, tracisz nadmiar kilogramów. Godzina gry w badmintona, siatkówkę czy piłkę nożną oznacza 100% funu i minus 300-400 kcal.

Sporty wodne

Zastanawiasz się, czy wejść do wody, bo jest zimna? Może przekona Cię to, że 1 h pływania spala nawet 500 kcal. Jeżeli chcesz osiągnąć taki efekt bez zanurzania, zafunduj sobie dwie relaksujące godziny żeglowania lub wiosłowania na kajaku.

WH 07-08/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij