Wpływ treningu na skórę i inne ciekawostki fitnessowe

W jaki sposób regularny trening wpływa na zdrowie skóry? Dlaczego przed ćwiczeniami warto sięgnąć po cierpkie napoje? Czy aktywność fizyczna pomaga w pracy? Jakie są nietypowe patenty na bardziej efektywny trening? Oto kolejna porcja ciekawostek dotyczących fitnessu.

kobieta fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Błyszcz!

Coś w tym jest, że dziewczyny się nie pocą, tylko błyszczą, bo po treningu nasza cera promienieje i nabiera naturalnych rumieńców. Naukowcy z Harvard Medical School dowiedli, że treningi wpływają korzystnie nie tylko na urodę, ale i na zdrowie naszej skóry.

Wg badań, regularne ćwiczenia zmniejszają o 25-30% ryzyko rozwoju łuszczycy i mogą ograniczyć nawroty choroby dzięki przeciwzapalnemu i odstresowującemu wpływowi wysiłku. Warto się napocić. Skóra podczas wysiłku musi być dotleniona. Nie smaruj się niczym przed treningiem (zwłaszcza gdy masz skłonności do trądziku).

Sprawdź także, co jeść, aby mieć piękną skórę i jak zachować młody wygląd cery po 30. 

soki owocowe fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Wyciśnij więcej

O 4% lepsze wyniki osiągali kolarze po wypiciu cierpkiego napoju. Według autorów badań to reakcja chroniąca nas zwykle przed wchłanianiem toksyn wyzwala ten dopływ mocy.

fot. Goran Bogicevic 2015/shutterstock.com Shutterstock

Forma na pełen etat

Przekaż szefowi, że poświęcenie części czasu pracy na trening zwiększa produktywność pracowników. Tak wynika z badań opublikowanych w „Journal of Occupational and Environmental Medicine”.

Pracownicy, którzy poświęcali w tygodniu 2,5 h z roboczego czasu na aktywność, wykonywali więcej obowiązków, byli bardziej zadowoleni z pracy i rzadziej chorowali niż ci, którzy harowali w pełnym wymiarze godzin. 

nogi, fitness, trening fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Dziwne triki, które działają

Do zwykłych metod treningu dołącz te nietypowe patenty, a szybciej zobaczysz efekty.

Krzyki: wydawanie z siebie dźwięków zwiększa zaangażowanie mięśni głębokich, dzięki czemu możesz dźwignąć więcej, odbić mocniej i dać radę dłużej. Wszelkie jęki, krzyki i wzdychania dozwolone

Liczenie: trenerzy często mówią, że zostało 10 powtórzeń, a potem liczą do 12. Wg badań z „Medicine & Science in Sports & Exercices” wpływa to na lepsze nastawienie do trudnego zadania. Daj się czasem oszukać kumpeli.

Rytuały: mistrzyni świata Anita Włodarczyk zawsze przed zwycięstwami zjada jajka. Badania pokazują, że rytuały przed wysiłkiem pozwalają nam dać z siebie więcej. Nastrajaj się na wycisk przekąską lub muzyką.

WH 09/2016

REKLAMA