Wpływ imbiru na zgrabną sylwetkę i inne ciekawostki fitnessowe

Ile imbiru jeść, aby podczas ćwiczeń spalać więcej tłuszczu? Czy kolor stroju sportowego może mieć wpływ na wyniki uzyskiwane podczas treningu? Przygotowaliśmy dla Ciebie zbiór świeżych ciekawostek dotyczących fitnessu.

imbir fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Mięśnie korzenne

Dopraw swoje ćwiczenia imbirem, a spalisz więcej tłuszczu. Badania opublikowane w „Journal of Exercise and Fitness” pokazały, że imbir w diecie osób ćwiczących siłowo pozwolił badanym pozbyć się średnio 4,1 kg tłuszczu w ciągu 10 tygodni.

Wystarczy dzienna porcja wielkości łyżeczki, żeby zobaczyć wyraźne efekty w lustrze. Korzeń imbiru i białko w jednym daniu to już kumulacja: duet przyspiesza ich solowe działanie, więc mięśnie rosną szybciej, a tłuszcz ekspresowo znika. Po prostu jedz i chudnij.

Dowiedz się także, jakie są najlepsze spalacze tłuszczu i sprawdź, w czym tkwi sekret skutecznego odchudzania.

kobieta fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Rusz pośladki

Średnio 14,6 minut aktywności fizycznej dziennie możesz stracić, rezygnując zimą z komunikacji miejskiej na rzecz samochodu. Zamiast rozgrzewać się podgrzewanymi fotelami, rozpal pośladki dyskretnymi ćwiczeniami izometrycznymi. Nie musisz marznąć na przystanku.

kobieta w saunie fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Rozgrzej mózg

Wyniki badań opublikowane w czasopiśmie „Neuroscience Letters” pokazały, że sauna nie tylko rozgrzewa w mroźne dni i rozluźnia zmęczone mięśnie. Okazuje się, że połączenie treningu z odnową biologiczną w ciepełku pobudza produkcję neurotropowego czynnika pochodzenia mózgowego (BDNF), odpowiedzialnego za rozwój układu nerwowego, w tym mózgu. Warto się więc trochę napocić, żeby poprawić pamięć i szybkość uczenia się. Gorąco polecamy.

bieganie fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Kolor formy

Wg psychologów zieleń sprzyja wybaczaniu. Jeżeli pokłóciłaś się z przyjaciółką, lepiej weź to pod uwagę, wybierając ciuchy na trening. Osoby, które przywołały uczucie przebaczenia, skakały średnio 8 cm wyżej niż ci, którzy chowali w sobie urazę. Inne badania wykazały, że czerwone stroje (w odróżnieniu od niebieskich) sprzyjają zwycięstwom. Sama wiesz, z którym kolorem jest Ci bardziej do twarzy.   

Zieleń pomaga znaleźć harmonię, więc sprawdzi się na jodze. Walczysz o wyniki? Czerwień zwiększa chęć do rywalizacji i wyzwala ambicję.

WH 01-02/2016

Zobacz również:
REKLAMA