Wałkuj ciało - ćwiczenia z rollerem

Sprawdź, jak przyspieszyć efekty treningu, masując piankowym rollerem pośladki, dół pleców i uda.

roller fot. shutterstock
fot. shutterstock

Jeszcze niedawno nikt (no dobra, znalazłybyśmy trochę wyjątków) o nim nie słyszał, a teraz piankowy wałek to obowiązkowe wyposażenie klubów fitness i domowych siłowni. I bardzo dobrze, bo jest cholernie skuteczny w przyspieszaniu potreningowej regeneracji. My korzystamy z wałka również przed treningiem – to dobry znak dla mięśni i powięzi, że czeka je całkiem trudne zadanie. Znak, dzięki któremu od razu będą wiedziały, że dadzą sobie radę.

ZOBACZ TEŻ: Ćwiczenia z wałkiem - trening w domu

Pośladki i plecy

Nie tylko zredukujesz cellulit, ale dasz też swoim pośladkom sygnał, że czeka je ostry trening. 2 w 1.

Możesz wypróbować też inne metody, które pomogą Ci zredukować cellulit.

Pośladki

(a) Usiądź prawym pośladkiem na wałku ustawionym jak na rysunku. Oprzyj się rękoma na podłodze, prawą kostkę załóż na lewe kolano.

(b) Zacznij przesuwać się na wałku w lewo i w prawo, rozmasowując pośladek. Powtórz na drugą stronę.

Dół pleców

(a) Usiądź na wałku, odchyl się do tyłu i przyciągnij lewe kolano do klatki piersiowej. Opieraj się prawą piętą o podłogę.

(b) Zacznij rolować pośladek i dół pleców. Nic się nie stanie (złego), jeśli zahaczysz o udo. Powtórz.

Uda

Twoje uda będą najpierw na Ciebie wściekłe (pierwsze próby trochę bolą), a następnie ogromnie wdzięczne. Za wygląd i gotowość do akcji.

Przód ud

(a) Przyjmij pozycję do deski na przedramionach, lewe udo układając na wałku. Oderwij od podłoża lewą stopę, ściągnij ją mocno.

(b) Zacznij rolować przód uda, starając się pokryć całą powierzchnię uda. Powtarzaj, a następnie wykonaj to samo od razu na drugą nogę.

Bok ud

(a) Obróć się na prawy bok, roller układając tuż pod biodrem. Pomóż sobie rękoma i lewą nogą utrzymać równowagę i względnie prostą sylwetkę. Do dzieła.

(b) Roluj cały bok uda, znów starając się nie omijać żadnego miejsca. Bądź dokładna. Powtórz na drugą stronę.

Tył ud

(a) Usiądź teraz tyłem na wałku, trzymając go dokładnie pod pośladkami. Skrzyżuj nogi w kostkach. Oprzyj się mocno z tyłu.

(b) Roluj się teraz od miejsca, w którym zaczęłaś, dochodząc aż do miejsca pod kolanami. W połowie skrzyżuj kostki w drugą stronę.

Rolowanie w połączeniu z treningiem pupy i nóg da zaskakujące efekty. Sprawdź sama!

SPRAWDŹ: Czy materac ma znaczenie?

 

REKLAMA