[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.7

Wałkuj ciało - ćwiczenia z rollerem

Sprawdź, jak przyspieszyć efekty treningu, masując piankowym rollerem pośladki, dół pleców i uda.

roller fot. shutterstock

Jeszcze niedawno nikt (no dobra, znalazłybyśmy trochę wyjątków) o nim nie słyszał, a teraz piankowy wałek to obowiązkowe wyposażenie klubów fitness i domowych siłowni. I bardzo dobrze, bo jest cholernie skuteczny w przyspieszaniu potreningowej regeneracji. My korzystamy z wałka również przed treningiem – to dobry znak dla mięśni i powięzi, że czeka je całkiem trudne zadanie. Znak, dzięki któremu od razu będą wiedziały, że dadzą sobie radę.

Pośladki i plecy

Nie tylko zredukujesz cellulit, ale dasz też swoim pośladkom sygnał, że czeka je ostry trening. 2 w 1.

Pośladki

(a) Usiądź prawym pośladkiem na wałku ustawionym jak na rysunku. Oprzyj się rękoma na podłodze, prawą kostkę załóż na lewe kolano.

(b) Zacznij przesuwać się na wałku w lewo i w prawo, rozmasowując pośladek. Powtórz na drugą stronę.

Dół pleców

(a) Usiądź na wałku, odchyl się do tyłu i przyciągnij lewe kolano do klatki piersiowej. Opieraj się prawą piętą o podłogę.

(b) Zacznij rolować pośladek i dół pleców. Nic się nie stanie (złego), jeśli zahaczysz o udo. Powtórz.

Uda

Twoje uda będą najpierw na Ciebie wściekłe (pierwsze próby trochę bolą), a następnie ogromnie wdzięczne. Za wygląd i gotowość do akcji.

Przód ud

(a) Przyjmij pozycję do deski na przedramionach, lewe udo układając na wałku. Oderwij od podłoża lewą stopę, ściągnij ją mocno.

(b) Zacznij rolować przód uda, starając się pokryć całą powierzchnię uda. Powtarzaj, a następnie wykonaj to samo od razu na drugą nogę.

Bok ud

(a) Obróć się na prawy bok, roller układając tuż pod biodrem. Pomóż sobie rękoma i lewą nogą utrzymać równowagę i względnie prostą sylwetkę. Do dzieła.

(b) Roluj cały bok uda, znów starając się nie omijać żadnego miejsca. Bądź dokładna. Powtórz na drugą stronę.

Tył ud

(a) Usiądź teraz tyłem na wałku, trzymając go dokładnie pod pośladkami. Skrzyżuj nogi w kostkach. Oprzyj się mocno z tyłu.

(b) Roluj się teraz od miejsca, w którym zaczęłaś, dochodząc aż do miejsca pod kolanami. W połowie skrzyżuj kostki w drugą stronę.

Rolowanie w połączeniu z treningiem pupy i nóg da zaskakujące efekty. Sprawdź sama!

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij