Twój nowy trening HIIT

Po rozgrzewce przygotuj timer interwałowy (albo włącz aplikację do treningu HIIT w smartfonie). Ustaw go na 1 rundę składającą się z 6 20-sekundowych ćwiczeń z 40-sekundowymi przerwami między nimi. W kolejnych tygodniach zwiększ liczbę rund nawet do 3 – odpoczywaj do 3 minut między rundami.

Kamil Majdański/Motor Presse Polska

1. Łyżwiarka

a) Stań pochylona na lewej nodze, prawą ugnij za siebie. Ręce ugięte w łokciach trzymaj przed sobą. b) Przeskocz na drugą nogę w bok, pomagając sobie rękoma utrzymać równowagę. Powtarzaj.

Kamil Majdański

2. Stopa do dłoni – w podporze

a) Przyjmij pozycję do pompki, ręce rozstawiając na szerokość barków. b) Obszernym ruchem zbliż prawe kolano do łokcia. Dotknij palcami stóp podłoża i od razu wróć do startu. Powtórz na drugą stronę

Kamil Majdański

3. Rolowanie do wyskoku z przysiadu

a) Połóż się tyłem na macie. Przetocz się do tyłu, nogi przenosząc za głowę. b) Zroluj się do przysiadu, ręce wysuwając przed siebie. c) Wyskocz do góry. Wyląduj i od razu przejdź do kolejnego powtórzenia.

Kamil Majdański

4. Kroki do boku i zejście

a) Stań prosto w lekkim rozkroku. Dynamicznym ruchem obniż pozycję, dotknij podłoża lewą dłonią. b) Podnieś się i zrób 3 szybkie kroki w bok, dostawiając błyskawicznie stopy. c) Znów obniż pozycję, aby dotknąć podłoża – tym razem prawą dłonią. Powtarzaj w obie strony

Kamil Majdański

5. Wyskoki z klaśnięciem dłońmi o kolana

a) Stań prosto w lekkim rozkroku, ręce unieś jak przyłapana przez policjanta na gorącym uczynku. Ugnij kolana. b) Rób na zmianę podskok i podskok z podciągnięciem kolan w górę i stóp do pośladków oraz z klaśnięciem dłońmi o uda.

Kamil Majdański

6. Rzuty piłką lekarską o podłoże

a) Złap piłkę lekarską oburącz. Unieś ją wysoko nad głowę. b) Korzystając z siły całego ciała, rzuć nią jak najmocniej o podłoże. Złap piłkę, gdy ta odbije się od podłoża i od razu kontynuuj.

ZOBACZ TEŻ: Ćwiczenia na brzuch lepsze od brzuszków – TOP 10

Zobacz również:
REKLAMA