Trenuj jak Kate Beckinsale! Zestaw ćwiczeń na całe ciało w domu [WIDEO]

Gwiazda kwietniowego Women’s Health ma 46 lat, ale wyrzeźbionej sylwetki może jej pozazdrościć niejedna dwudziestolatka. Jej przepis na sukces? 15-minutowy zestaw ćwiczeń. Oczywiście wykonywany regularnie. Sprawdź.

Ben Watts
fot. Ben Watts

Kate Beckinsale to twarda sztuka. Ćwiczy 5-6 dni w tygodniu. „Budzę się, jem śniadanie i idę prosto na siłownię” – mówi aktorka. „Jeśli danego dnia planuję także trening kardio, zrobię go później”. Autorem jej planu jest trener gwiazd Gunnar Peterson, znany m.in. ze współpracy z Khloe Kardashian i Jennifer Lopez. To dzięki jego pomocy Kate udało się  wyrzeźbić sześciopak (przypomnijmy: w wieku 46 lat!).

Specjalnie dla czytelniczek WH Peterson przygotował zestaw ćwiczeń zbliżony do treningu Kate Beckinsale. To trening na całe ciało z naciskiem na brzuch do wykonywania w domu. Jeśli chcesz osiągnąć efekty, nie ma zmiłuj, musisz ćwiczyć kilka razy w tygodniu. Trener gwiazd radzi, by nie odpalać w tle Netfliksa, tylko skupić się na prawidłowej formie wykonywania ćwiczeń.

Zestaw ćwiczeń na całe ciało od Kate Beckinsale

Czas: 15 minut

Sprzęt: mata, hantle (opcjonalnie)

Dobre dla: całego ciała

Instrukcja: Każde ćwiczenie wykonuj w trzech seriach (zgodnie ze wskazaną liczbą powtórzeń), odpoczywając przez 30 sekund między seriami. Następnie od razu przejdź do następnego ćwiczenia (bez odpoczynku między poszczególnymi ćwiczeniami), dopóki nie ukończysz wszystkich pięciu ćwiczeń.

 

1. Przysiady

Rozstaw stopy na szerokość barków, ręce wzdłuż ciała. Wypchnij biodra do tyłu i zejdź powoli w dół, aż uda będą w pozycji równoległej do podłogi. Ręce zbliżaj w tym czasie do klatki piersiowej. Inicjując ruch z bioder, unieś się do pozycji początkowej i wypchnij lekko biodra do przodu. To jedno powtórzenie. 

Wykonaj trzy serie po 15 powtórzeń, odpoczywając przez 30 sekund między seriami i rozsuwając stopy nieco szerzej z każdą kolejną serią. Przejdź do kolejnego ćwiczenia.

 

2. Unoszenie ramion z twistem

Rozstaw stopy na szerokość bioder, zegnij ramiona tak, aby łokcie znajdowały się w pobliżu klatki piersiowej, a dłonie na wysokości ramion.  Złap hantle (butelka wody też się nada). Skieruj tułów w prawą stronę, obracając się palcach lewej stopy, nieznacznie też skręcając lewą stopę w kierunku prawej. Jednocześnie unieś ręce do góry, zbliżając bicepsy do uszu. Wróć do pozycji początkowej i wykonaj skręt w drugą stronę. To jedno powtórzenie. Wykonaj trzy serie po 16 powtórzeń. Odpoczywaj przez 30 sekund między seriami, a następnie przejdź do następnego ruchu bez odpoczynku między ćwiczeniami.

 

3. Supermanka

Połóż się na macie na brzuchu, twarz skieruj w podłogę, ręce trzymaj wzdłuż tułowia. Podnieś wszystkie cztery kończyny jednocześnie, unosząc także klatkę piersiową. Nie zadzieraj głowy, wzrok skieruj w podłogę. Wytrzymaj 3 sekundy, napinając mięśnie i wyciągając się w przód i tył. Wróć do pozycji początkowej. To jedno powtórzenie. Wykonaj trzy serie po 12 powtórzeń, odpoczywając przez 30 sekund między seriami. Z każdą serią unoś nieco wyżej kończyny i wytrzymuj o 2 sekundy dłużej. Przejdź do następnego ruchu bez odpoczynku pomiędzy ćwiczeniami.

 

4. Pompka z dotknięciem ramion

Zacznij w pozycji deski. Upewnij się, że Twoje ciało tworzy linię prostą od kostek po głowę. Zginając ręce, obniż klatkę do podłoża. Wróć do góry, prostując ręce. Gdy już znajdziesz się w górnej pozycji pompki, dotknij prawą dłonią lewego ramienia. Następnie lewą dłonią dotknij prawego ramienia. To jedno powtórzenie. Powtórz 12 razy, odpoczywając przez 30 sekund między seriami. Przejdź do następnego ruchu bez odpoczynku pomiędzy ćwiczeniami.

 

5. Kolano do łokcia

Połóż się na plecach, ręce zapleć za głową, łopatki trzymaj przyklejone do maty, a nogi unieś i zegnij pod kątem 90 stopni. Uruchom mięśnie brzucha i zbliż prawy łokieć do lewego kolana, prostując jednocześnie drugą nogę (zatrzymaj ją kilka centymetrów nad podłogą). Ruch powinien być płynny. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz to na drugą stronę. To jedno powtórzenie. Wykonaj 30 powtórzeń, zmieniając strony. Odpoczywaj przez 30 sekund. W drugim zestawie wykonaj 40 powtórzeń i znów odpoczywaj przez 30 sekund. W trzeciej serii wykonaj 50 powtórzeń.

Więcej o niesamowitej Kate Beckinsale znajdziesz w kwietniowym numerze „Women’s Health”.

REKLAMA