Treningi na dobry dzień (mimo deszczu)

Proponujemy wam trzy wideo-treningi, które gwarantują świetne samopoczucie i szybsze spalanie kalorii przez cały dzień. Są krótkie, łatwe, ale bardzo efektywne.

Motor-Presse Polska

Jaki poranek, taki cały dzień – ta zasada sprawdza się nadzwyczaj często. Dlatego dzień najlepiej zacząć od krótkiego, efektywnego treningu – obudzisz mięśnie, pobudzisz krążenie, przyspieszysz metabolizm, uwolnisz hormony i pozytywne myśli. Nie potrzebujesz profesjonalnego sprzętu, ani  modnego stroju do ćwiczeń, wystarczy mata lub grubszy ręcznik, legginsy i – w przypadku najdłuższego 20-minutowego treningu - para hantli. Kasia Wysocka, redaktorka i trenerka Women’s Health pokaże Ci prawidłową technikę ćwiczeń i wyznaczy ich odpowiednie tempo. Dzięki temu uzyskasz lepsze efekty w dwa razy krótszym czasie. Przekonaj się sama.

ZOBACZ TEŻ: 10 muzeów oferujących wirtualne zwiedzanie: pomysł na majówkę bez ruszania się z domu

1. 12-minutowy trening na szybsze spalanie

Naprawdę potrzebujesz niecałego kwadransa, żeby pobudzić metabolizm i szybciej spalać kalorie przez cały dzień. Ten prosty, ale intensywny trening stopniowo też buduje wytrzymałość i wzmacnia mięśnie. Program składa się z wyskoków i wypadów w systemie interwałowym – 30 sekund ćwiczeń i 15 sekund odpoczynku. Spocisz się, bądź pewna.

2. 15-minutowy trening likwidujący ból pleców.

Jeżeli większość majówki zamierzasz spędzić przed telewizorem lub laptopem, ten trening będzie ratunkiem dla bolących pleców. Nie tylko prostuje i relaksuje kręgosłup, ale też, wykonywany regularnie, buduje wokół niego gorset stabilizujących mięśni. Efektem ubocznym tego programu jest wzmocnienie mięśni brzucha. Trening jest krótki, możesz go wykonywać profilaktycznie rano, lub wieczorem po całym dniu siedzenia.

3. 20-minutowy trening na całe ciało

Oprócz maty będziesz potrzebować hantli. To bardzo efektywny program, który łączy w sobie zalety treningu siłowego i cardio. Przez to pobudza metabolizm i spala tkankę tłuszczową, buduje siłę i wytrzymałość, a także pięknie rzeźbi mięśnie. Tu istotna jest technika ćwiczeń (od niej zależy ich skuteczność), dlatego, jeżeli jesteś początkująca, słuchaj rad Kasi i podglądaj jej sposób ułożenia ciała i technikę ruchu. Przed treningiem proponujemy 2-3-minutową rozgrzewkę. 

Więcej treningów z tej serii znajdziesz na medicoverdieta.pl – platformie dietetyczno-treningowej, powstałej we współpracy trenerów Women’s Health i Men’s Health oraz lekarzy i dietetyków Medicover.

REKLAMA