Trening z taśmami: jeszcze więcej spalonych kalorii

Możesz mieć je zawsze przy sobie i z ich pomocą zrobić trening całego ciała. Tak oto upada ostatnia wymówka od ćwiczeń. Do dzieła!

taśmy trening fot. shutterstock
fot. shutterstock

Sprytne rozwiązania lubimy najbardziej. Dlatego tak podoba się nam idea najbardziej mobilnej siłowni świata. Gumy treningowe mamy przy sobie zawsze. Służbowa podróż? W walizce. Wizyta u rodziny? Spakowane. Romantyczny weekend? Też, nawet jeśli ostatecznie okaże się, że na trening nie znajdziemy czasu...

Jak to działa? Pokonując opór gumy, gwarantujesz mięśniom, że będą pod napięciem przez całe powtórzenie, a to oznacza jeszcze szybsze efekty i jeszcze więcej spalonych kalorii. W dodatku zwykła guma jest w stanie zagwarantować opór równy ciężkiej sztandze!

Przysiad baletnicy

Mięśnie: uda, pośladki, brzuch

Rób: 3 serie po 10 powtórzeń

(a) Zamocuj gumę oporową powyżej kolan. Stań bokiem do krzesła, złap oparcie prawą ręką. Lewą dłoń oprzyj na biodrze. Pięty stóp razem, palce delikatnie na zewnątrz. Odrobinę ugnij kolana.

(b) Utrzymując tułów pionowo, obniż maksymalnie pozycję. Zatrzymaj na ułamek sekundy ruch, gdy Twoje kolana będą ugięte najmocniej. Dynamicznym ruchem dźwignij się do pozycji startowej. Zrób 10 repet i od razu wykonaj to samo w oparciu drugą ręką.

Unoszenie nóg siedząc

Mięśnie: brzuch, uda, pośladki

Rób: 3 serie po 10 powtórzeń

(a) Zamocuj gumę tuż nad kostkami. Usiądź na macie. Odchyl się do tyłu, podeprzyj się dłońmi za pośladkami. Rozstaw stopy, tak by poczuć opór gumy.

(b) Unieś z tej pozycji lewą nogę – tak wysoko, jak tylko dasz radę. Wróć do startu, pilnując, aby guma wciąż stanowiła opór. Unieś drugą nogę, żeby zaliczyć pełne powtórzenie.

Brzuchy ekstra

Mięśnie: brzuch

Rób: 3 serie po 10 powtórzeń

(a) Załóż małą gumę na nadgarstki. Usiądź na macie, nogi ugnij w kolanach i biodrach, podeszwy razem, kolana na zewnątrz. Odchyl się mocno do tyłu, zatrzymując ruch w momencie, gdy Twoje barki wciąż będą na wyższym poziomie niż kolana.

(b) Odchyl się bardziej w tył, cały czas mocno napinając brzuch i jednocześnie unosząc ręce do góry. Napieraj na gumę, starając się ją rozciągnąć. Wróć do startu. Staraj się całość wykonywać dynamicznymi ruchami pulsacyjnymi.

ZOBACZ TEŻ: Trening z kettlebellem, czyli odważnik w służbie Twojej figury.

taśmy trening fot. shutterstock
fot. shutterstock

Prostowanie nogi w podporze

Mięśnie: pośladki, korpus

Rób: po 10 powtórzeń na nogę. Zalicz maks. liczbę serii, aż poczujesz mocne zmęczenie pośladków

(a) Padnij na czworakach, dłuższą gumę zaczepiając pod lewym kolanem i na prawej stopie. Dłonie ułóż bezpośrednio pod barkami. Pozostaw lewe kolano na macie, a prawe delikatnie unieś, celując stopą w stronę sufitu. Pulsacyjnymi ruchami unoś wyżej i do pozycji startowej nogę, angażując mocno pośladek. Zrób 10 repet.

(b) Wróć do startu (na czworakach), aby 10 razy dynamicznym ruchem prostować w tył i uginać z powrotem nogę. Zamień nogi, powtórz całą sekwencję. To jedna seria.

Motyle

Mięśnie: ramiona, barki, plecy

Rób: 3 serie po 10 powtórzeń

(a) Stań prosto, stopy rozstawiając trochę szerzej niż na szerokość barków. Ugnij delikatnie kolana i pochyl się do przodu, rękoma sięgając za siebie. Gumę powinnaś mieć założoną na nadgarstkach.

(b) Z tej pozycji jak najszerzej pchnij dłonie na boki, wróć do startu i powtarzaj. Cały czas trzymaj mocno ściągnięte łopatki, klatkę wypiętą w przód i delikatnie wciągnięty brzuch, żeby zaangażować naraz jak najwięcej mięśni.

Wolisz dźwigać ciężary? Postaw na trening siłowy z obciążeniem. Efekty gwarantowane.

Zobacz również:
REKLAMA