[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
5.0

Trening z longboardem [#jestemfit]

Nie będzie „planka” ani skoków z rampy, ale lekko też nie będzie. Sprawdź swoją siłę na deskorolce.

Wypad w tył

Na skateboardzie poszalejesz w skateparku, na fiszce przemkniesz przez zakorkowane miasto, na longboardzie rozwiniesz niezłą prędkość, ale na każdej z desek możesz też zrobić porządny trening siłowy. Deskorolki dają mnóstwo funu, ale mogą też dać niezły wycisk. Sprawdź sama.

Ćwiczenia wykonuj po kolei: najpierw każde po 8 razy, następnie po 6 razy, a na koniec zrób po 4 powtórzenia każdego ruchu. Ogranicz do minimum przerwy między kolejnymi ćwiczeniami i do 30 sekund między obwodami. Niezła jazda, co?

W każdej serii liczba powtórzeń spada, ale nie spada intensywność. Z czasem możesz dodać po 2 powtórzenia i dołożyć kolejny obwód.

1. Wypad w tył, kolejno 8, 6, 4 powtórzenia

(a) Stań wyprostowana z jedną nogą na deskorolce. Napnij mięśnie korpusu.

(b) Odjedź nogą do tyłu, uginając kolana, aż tylne znajdzie się tuż nad ziemią. Podsuń nogę, by wrócić do stania. Powtarzaj.

Podciąganie nóg w podporze przodem

2. Podciąganie nóg w podporze przodem, kolejno 8, 6, 4 powtórzenia

(a) Zacznij w pozycji deski, z dłońmi opartymi pod barkami i stopami na deskorolce.

(b) Mocno angażując mięśnie brzucha, podjedź deską pod siebie. Jeżeli to za trudne, ugnij kolana. Wróć i powtarzaj.

Podciąganie nóg w leżeniu tyłem

3. Podciąganie nóg w leżeniu tyłem, kolejno 8, 6, 4 powtórzenia

(a) Połóż się na plecach, ugnij kolana mniej więcej do kąta prostego i oprzyj stopy na desce. Ustabilizuj kręgosłup w neutralnej pozycji i unieś biodra.

(b) Odjedź deskorolką jak najdalej, nie blokuj kolan. Powtarzaj.

Pompka

4. Pompka, 4, 3, 2 powtórzenia na prawej i na lewej ręce

(a) W wersji „pro” ustaw się jak do klasycznej pompki, w wersji dla zwykłych śmiertelników oprzyj kolana na ziemi. Jedną rękę trzymaj na deskorolce ustawionej w poprzek.

(b) Zrób pompkę, odjeżdżając dłonią w bok. Po połowie powtórzeń zmień rękę.

5. Wspinaczka pozioma, kolejno 8, 6, 4 powtórzenia na stronę

(a) W podporze na dłoniach (lub, dla ułatwienia, przedramionach) jedną ze stóp oprzyj na deskorolce.

(b) Pilnując, żeby biodra nie zmieniały wysokości, przyciągaj kolano do łokcia, z rotacją góry tułowia w kierunku kolana. Wróć do pozycji deski i powtarzaj. Zmień stronę, zanim zaczniesz kolejny obwód ćwiczeń.

Modelka na zdjęciach to Monika Kaflowska – nigdy nie była otyła, ale przyznaje, że jeszcze 2 lata temu jadła byle co i nie podobała się sobie. Kiedy zaczęła trenować, zmieniła sposób żywienia o 180°. Dziś 2-3 razy w tygodniu jest na siłowni, pływa, trochę biega i jest pełna energii. Ty też jesteś fit, choć niekoniecznie w rozmiarze S? Zgłoś się na: [email protected]

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij