Trening z linami - 3 ćwiczenia dla początkujących

Na siłowni lubimy sprawdzone rozwiązania, a jeszcze bardziej nowe wyzwania. Liny podpadają pod obydwa kryteria. Trenując z nimi, będziesz wyglądać i czuć się jak twardzielka. Opanuj podstawy i spróbuj kilku nowych ruchów.

Trening z linami fot. shutterstock.com

Jak zacząć?

Przy każdym ruchu angażuj core oraz ściągaj barki w dół i do tyłu, aby otworzyć klatkę. Stojąc, kolana miej lekko ugięte, by chronić dół pleców. Nie patrz w dół, tylko przed siebie, w miejsce mocowania liny, żeby zachować kręgosłup w neutralnej pozycji. I trzymaj liny swobodnie: nie ściskaj kurczowo uchwytów, bo to tylko strata energii.

Ćwiczenia wykonuj w dowolnej kolejności jako obwód. Ćwicz przez 30 sekund, odpoczywaj 15 s. Zrób 4 rundy.

Trening z linamifot Ben Ritter

1. Trzaskanie biczem

Zacznij w płytkim przysiadzie z nogami rozstawionymi szerzej niż barki. Złap liny i unieś je wysoko nad barki, żeby z zamachem jednocześnie uderzyć nimi w podłogę. Powtarzaj dalej.

Trening z linamifot Ben Ritter

2. Perkusista w siadzie

Usiądź ze skrzyżowanymi nogami, trzymając w dłoniach końce lin, tak by wnętrza dłoni były zwrócone do siebie. Zaangażuj core, na zmianę unosząc (do wysokości podbródka) i opuszczając ręce – tworząc linami fale.

Trening z linamifot Ben Ritter

3. Chłostanie z boku

Rozstaw stopy szerzej niż barki i ugnij kolana. Złap liny dłońmi zwróconymi wnętrzami do siebie. Przenieś uchwyty i uderz nimi w ziemię z prawej strony. Angażuj mięśnie brzucha, by utrzymać tułów zwrócony do przodu. Potwórz ruch w lewą stronę. Kontynuuj na zmianę.

Poziom wyżej

Podnieś poprzeczkę, dodając po 10 sekund do każdego ćwiczenia. Możesz też np. do standardowej fali dołożyć krok w prawo i w lewo z przysiadem pomiędzy, jednocześnie falując linami.

REKLAMA