Trening z dzieckiem [5 ćwiczeń]

Dziecko nie tylko nie jest wymówką od ćwiczeń, ale wręcz bywa najlepszym motywatorem i partnerem treningów. Zobaczcie, jak łączy przyjemne z pożytecznym.

Kamil Majdański/Motor Presse Polska
1. Mostek

1. Mostek

Cel: pośladki, plecy, uda, brzuch Połóż się na plecach, rozstaw stopy na szerokość bioder i oprzyj je płasko. Dziecko posadź stabilnie nad miednicą i podtrzymuj je rękami. Unieś biodra, tak by uda z tułowiem znalazły się w jednej prostej linii. Opuść je tuż nad ziemię i powtarzaj.

Kamil Majdański/Motor Presse Polska
2. 1/2 scyzoryka

2. 1/2 scyzoryka

Cel: brzuch

Bobas bawi się klockami? Ty połóż się na plecach z uniesionymi pionowo nogami. Ręce przenieś na kark. Sięgnij jedną ręką w kierunku przeciwnej stopy, unosząc i rotując górną część klatki. Cofnij rękę i powtórz drugą. Za Tobą pierwsze powtórzenie.

Kamil Majdański/Motor Presse Polska
3. Krok w bok z gumą

SPRAWDŹ: Top 4 ćwiczenia na płaski brzuch

3. Krok w bok z gumą

Cel: nogi, pośladki

Stań wyprostowana z gumą owiniętą nad kolanami. Ręce oprzyj na biodrach. Rozstaw stopy tak, by taśma była napięta. Odstaw jedną w bok i dostaw drugą. Idź w ten sposób dalej. Po 12-15 krokach zmień stronę marszu.

Kamil Majdański/Motor Presse Polska
4. Przysiad

4. Przysiad

Cel: pośladki, nogi, brzuch

Przytul dziecko przodem do siebie i wyprostuj się. Rozstaw stopy szerzej niż biodra, palce skieruj lekko na zewnątrz. Zejdź do przysiadu, jak najniżej dasz radę. Wróć w górę i powtarzaj.

Kamil Majdański/Motor Presse Polska
5. Deska z unoszeniem nogi

5. Deska z unoszeniem nogi

Cel: całe ciało

Ustaw się w podporze przodem (dłonie pod barkami, całe ciało w jednej prostej linii). Napnij pośladki i unieś wyprostowaną nogę do poziomu. Opuść ją i unieś drugą. Masz za sobą pierwsze powtórzenie.

Trening – zabawa

Z dzieckiem nie ma co ćwiczyć na czas – dopasuj trening do swoich możliwości. Możesz np. ćwiczenia robić w 3 seriach po 12-15 powtórzeń każde. Do kolejnego ćwiczenia przechodź dopiero po zaliczeniu wszystkich serii poprzedniego. Odpoczywaj według potrzeby około 30 sekund między seriami i 60 sekund między ćwiczeniami.

Jeżeli dopiero spodziewasz się dzidziusia, wypróbuj nasz trening dla przyszłych mam.

ZOBACZ TEŻ: Jak uniknąć kontuzji podczas treningu? [poradnik]

REKLAMA