Trenuj z Asią Jóźwik

Joanna Jóźwik jest czołową zawodniczką świata na dystansie 800 m i doskonałym przykładem na to, że świetne wyniki, sylwetka i zdrowie nie biorą się od samego biegania. To również zasługa treningu siłowego.

Joanna Jóżwik Filip Zwierzchowski/Motor Presse Polska
Joanna Jóźwik pokaże Wam jak ćwiczyć. Warto się uczyć od mistrzyni!

Niekoniecznie trzeba od razu sięgać po sztangę – wystarczą ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała, piłką czy gumą. „Te ćwiczenia są świetne, bo właśnie nie wymagają chodzenia na siłownię i każdy może je wykonać w domu - mówi biegaczka. – Ich efekty są znakomite. Poprawiają stabilizację, wzmacniają mięśnie, kształtują sylwetkę”. Warunek: są wykonywane prawidłowo. Zobacz, jak trenuje Joasia i dołącz do niej.

Brzuch na medal

Piłka pozwala zyskać lepszą stabilizację i postawę, zmniejszyć ryzyko kontuzji, a efekty ćwiczeń z nią widać dookoła całej talii. Pamiętaj o rozgrzewce. Wykonuj ćwiczenia w obwodzie – po ok. 20 powtórzeń. Staraj się ograniczyć przerwy między nimi do minimum. Odpocznij chwilę (ok. 1,5 minuty) i powtórz całość 5-6 razy.

Pośladki na start

Ćwiczenia są proste, ale ich efekty złożone – od lepiej leżących jeansów po lepsze czasy na zawodach i mniejsze ryzyko kontuzji. Wykonuj je w 3 seriach po 20 powtórzeń (po każdej odpocznij 30-45 sekund).

Zobacz również:
REKLAMA