Trening ramion: smukłe i silne bez przesady [porady eksperta]

Treningi górnych partii ciała zapewnią Ci seksowne ramiona i plecy. Boisz się, że stracisz kobiece kształty? Nasz ekspert podpowiada, jak do tego nie dopuścić.

trening na plecy i ramiona fot. shutterstock.com

Mam mocne ramiona, a wszystkie treningi powodują, że stają się one jeszcze bardziej masywna Co robić?

Na pytanie naszej Czytelniczki odpowiada ekspert WH – profesor Tadeusz Stefaniak z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Podczas treningu używaj ciężarów, które pozwalają Ci na wykonanie 25-30 powtórzeń w serii. Poza tym rozpoczynaj trening (po rozgrzewce!) od dolnych partii ciała. „Wykonuj po 2 ćwiczenia na przednie i tylne mięśnie uda oraz mięśnie łydek. Następnie zrób 2-3 ćwiczenia na mięśnie pośladkowe oraz 2-3 ćwiczenia na mięśnie brzucha” - mówi profesor wrocławskiej AWF Tadeusz Stefaniak. W tym ostatnim przypadku korzystaj jedynie z ciężaru własnego ciała.

Poza tym zrób jeszcze 2 ćwiczenia na klatkę piersiową i mięśnie pleców, 2 na mięśnie naramienne i na koniec 2 na mięśnie zginające (m.in. bicepsy) i prostujące ramiona (tricepsy).

„Koniecznie wyeliminuj na stałe z menu cukry proste (słodycze, napoje i soki  pomoże Ci w tym nasz poradnik "Jak przestać jeść słodycze i cukier") oraz ogranicz produkty zbożowe i skrobiowe – mówi prof. Stefaniak. – Spróbuj przez co najmniej 3 miesiące nie jeść pieczywa, ogranicz również ziemniaki i biały ryż”. Jedz za to więcej warzyw, zwłaszcza na godzinę, półtorej przed snem. Po 2 miesiącach zobaczysz różnicę.

To pytanie zostało wysłane na naszą facebookową skrzynkę. Odpowiedź opublikowaliśmy na łamach papierowego wydania magazynu. Jeśli Ty również chcesz nas o coś zapytać, powiedzieć, o czym chciałabyś przeczytać w WH, zajrzyj na nasz oficjalny profil na Facebooku. Żadnej wiadomości nie zostawiamy bez odpowiedzi!

WH 01/02 2016

REKLAMA