Trening na szybsze spalanie

Ustaw timer na 16 rund po 45 s pracy i 15 s przerwy. Wszystkie ćwiczenia wykonuj po kolei przez 45 s na tyle szybko, na ile możesz, zachowując poprawną technikę. Powtórz obwód jeszcze 3 razy. Razem to 16 min intensywnego interwału. Trochę za mocne tempo? Ćwicz w systemie: 30 s pracy i 30 s odpoczynku.

BETH BISCHOFF, LISA HUBBARD

1. Wykopy z przysiadu plie

Rozstaw szeroko nogi, a palce stóp skieruj na zewnątrz. Zejdź do przysiadu. Ugnij łokcie i trzymaj pięści jak w gardzie A. Wyprostuj się i unieś prawą nogę z podłogi. Napnij pośladki i opuszczając nieco lewy bark, zrób wykop w drugą stronę prawą nogą B. Odwróć ruch, wracając do szerokiego przysiadu.

BETH BISCHOFF, LISA HUBBARD

2. Świeca z przetoczeniem i wyskokiem

Usiądź na macie, wyprostuj nogi przed sobą. Kładąc plecy na ziemi kręg po kręgu, jednocześnie unieś nogi pionowo nad biodrami. Stabilizuj się rękami leżącymi wzdłuż ciała A. Opuść nogi, wracając do siadu, ale tym razem zegnij kolana i oprzyj stopy płasko na macie. Przenieś ciężar ciała na nogi i wyskocz, sięgając rękami jak najwyżej B. Wyląduj miękko i od razu ugnij kolana, żeby usiąść i zacząć kolejne powtórzenie.

BETH BISCHOFF, LISA HUBBARD

3. Stanie na rękach w oparciu o ścianę z unoszeniem nogi

Stań piętami przy ścianie, schyl się i oprzyj dłonie kawałek dalej na ziemi, rozstaw je na szerokość barków. Wspinaj się stopami po ścianie, aż nogi ustawią się równolegle do podłogi, a prostopadle do tułowia i rąk A. Unieś prawą nogę, cały czas utrzymując napięty korpus B. Opuść ją i unieś lewą nogę.

BETH BISCHOFF, LISA HUBBARD

4. Sprint w miejscu i wspinaczka pozioma

Zacznij od biegu w miejscu, unosząc kolana do wysokości bioder i odliczając do 10 A. Potem ustaw się jak do pompki i szybko przyciągaj po 4 razy na zmianę prawe i lewe kolano do klatki piersiowej B. Powtarzaj na zmianę.

ZOBACZ TEŻ: Top 4 ćwiczenia na płaski brzuch

Zobacz również:
REKLAMA