Trening na spalanie tłuszczu

Nie musisz spędzać długich godzin w fitness klubie, aby niechciane zapasy tłuszczyku zniknęły w końcu bez śladu. Lepszy będzie intensywny trening, który wymodeluje Twoją sylwetkę w naprawdę ekspresowym tempie.

| Data aktualizacji: 2021-02-11

Droga do wąskiej talii i płaskiego brzucha oparta jest na jednej prostej zasadzie: chcesz zrzucić kilka kilogramów, musisz spalić więcej kalorii niż zazwyczaj. Ten krótki program treningowy, na który składają się tylko 4 ćwiczenia, pozwoli Ci wprowadzić tę zasadę w życie bez żadnych diet cud czy spędzania godzin w siłowni.

W każdym z tych ćwiczeń – łatwych tylko do momentu, aż ich spróbujesz - pokonujesz grawitację, unosząc swoje ciało i amortyzując jego lądowanie. Efekt?“ Przez 15 minut mocno pracuje wiele mięśni Twojego ciała naraz, a zbędny tłuszcz wypala się szybciej niż w hutniczym piecu.

Cztery kroki do płaskiego brzucha - ćwiczenia na spalanie

Rób od 12 do 16 powtórzeń każdego ćwiczenia, odpoczywając między nimi 15 sekund (ze stoperem w ręku!). Gdy zrobisz wszystkie 4, odpocznij 1 minutę i powtórz całość jeszcze 2 razy.

Zrób ten trening 3 razy w tygodniu albo za każdym razem, gdy pofolgujesz sobie przy stole, lub po prostu poczujesz, że powinnaś zrzucić co nieco.

Ćwiczenie 1: wykrok/wyskok z uniesieniem kolana

Zacznij od podporu przodem, a potem ustaw lewą stopę między rękoma (a). Pracując lewą nogą, wyprostuj się, a potem unosząc prawe kolano, wyskocz, wybijając się z lewej nogi (b). Wróć do pozycji startowej i powtórz całość drugą nogą. To jest jedno powtórzenie.

Ćwiczenie 2: wyskok z rozkrokiem

Stań w lekkim rozkroku z ramionami po bokach tułowia (a). Wyskocz w górę, przenosząc ramiona nad głowę i robiąc w powietrzu rozkrok. Wyląduj na stopach ustawionych na boki, z kolanami na zewnątrz, i zrób przysiad (b). Szybko wróć do pozycji startowej. To jedno powtórzenie.

Ćwiczenie 3: wyskok z ćwierćobrotem

Zacznij od przysiadu (a), potem wyskocz w górę, robiąc wymach ramionami nad głową i obracając się w powietrzu o 90 stopni w lewo (b). Wyląduj do przysiadu (c), a potem wyskocz, obracając się w prawo. To jedno powtórzenie.

Ćwiczenie 4: wykop z podporu

Zacznij od podporu, jak do pompki (a). Trzymając napięty brzuch i pośladki, postaraj się wyrzucić nogi do góry, zginając je w kolanach i zbliżając stopy do pośladków (b). Postaraj się wyprostować nogi w powietrzu i miękko wylądować na palcach stóp. To jest jedno powtórzenie.

A czy wiesz, że możesz podkręcić metabolizm także za pomocą diety? Dowiedz się, na czym polega efekt fat burning naTwoim talerzu.

REKLAMA