Trening na smukłą talię Alison Brie [trening gwiazd]

Trener głównej bohaterki serialu Netflixa „GLOW” zdradza nam jak aktorka Alison Brie wypracowała to seksowne wcięcie w talii. Zobacz zestaw ćwiczeń na smukłą talię i płaski brzuch ze sztangą.

Alison Brie

Bohaterka serialu jako zawodniczka wrestlingu walczy w całkowicie wyreżyserowany sposób, ale jej sylwetka wcale nie jest udawana. Zastanawiałaś się jakim cudem Alison Brie, grająca główną bohaterkę w serialu „GLOW” tak świetnie wygląda w obcisłej, kusej lajkrze i całej reszcie kiczowatej stylizacji z lat osiemdziesiątych?

Znamy odpowiedź. I nie jest to zasługa dublerki. Świetną sylwetkę Alison Brie zawdzięcza Jasonowi Walsh’owi, trenerowi personalnemu, założycielowi studia fitness w Los Angeles, który przygotowywał ją do roli, a teraz zdradził nam, jak udało się jej to osiągnąć.

Proste ćwiczenie, świetny rezultat

Trening Alison wykorzystuje po prostu długą sztangę, tyle że zakotwiczoną o leżący na podłodze talerz (możesz też zablokować koniec gryfu o drabinki na sali ćwiczeń lub kąt pomieszczenia siłowni – byle stabilnie). Dzięki temu trikowi rzeźbi się sylwetkę i poprawia balans (jak widać bardzo przydatny w wolnoamerykance).

Płynny ruch na jaki pozwala ten sposób treningu wzmacniającego, przy okazji utrzymuje tętno cały czas na wysokim poziomie, przez co w bonusie zyskujemy lepszą kondycję.

Chcesz trenować, jak gwiazdy? Zobacz zestaw ćwiczeń na seksowne ciało Shakiry i domowy zestaw ćwiczeń Jessiki Alby.

Trening Alison Brie

Jeżeli chcesz wypracować smukłą talię jak Brie (a ta jest mile widziana nawet jeżeli nie wykorzystasz jej w żadnym wrestlingowym widowisku), to dwa lub trzy razy w tygodniu wykonuj poniższe ćwiczenia. Przechodź do kolejnych ruchów bez przerw pomiędzy nimi.

Odpocznij dopiero po wszystkich ćwiczeniach, tyle ile konieczne, ale maksymalnie przez 2 minuty. Całość powtarzaj 2-4 razy. Na początku nie musisz nakładać na gryf żadnego obciążenia, z czasem możesz dodać talerz. Potem możesz śmiało wskakiwać w spandeks i brokat na imprezę karnawałową. Zrobisz większy show niż zawodniczki wrestlingu w ringu.

martwy ciąg na 1 nodze

1. Martwy ciąg na 1 nodze

Stań lewym bokiem do końca sztangi. Złap gryf lewą dłonią przed lewym udem (a). Plecy trzymaj wyprostowane, a klatkę piersiową wypchnij do przodu. Unieś za sobą lewą wyprostowaną nogę aż znajdzie się równolegle do podłogi.

Jednocześnie pochylaj tułów, obniżając sztangę (b). Kiedy gryf znajdzie się poniżej plawego kolana, obniż lewą nogę i wróć do stania. Tak wygląda jedno powtórzenie. Zrób ich 5 i powtórz drugą stroną.

zakroki

2. Zakroki

Stań lewym bokiem do końca sztangi i złap ją lewą ręką (a). Zrób lewą nogą krok w tył i zegnij oba kolana obniżając całe ciało aż uda będą prostopadle do siebie (b). Odpychając się z prawej pięty, wróć do stania, dostawiając lewą stopę do prawej i dźwigając ciężar. Po 5 powtórzeniach, zmień strony.

martwy ciąg

3. Martwy ciąg

Rozstaw stopy na szerokość bioder, stojąc przodem do końca sztangi. Złap gryf obiema dłońmi pomiędzy udami (a). Utrzymując plecy w neutralnym ustawieniu i angażując mięśnie korpusu, cofnij biodra i ugnij kolana, obniżając ciężar wzdłuż nóg aż do piszczeli (b).

Wypchnij biodra w przód, wracając do stania i unosząc gryf do wysokości bioder. Napnij mocno pośladki na końcu ruchu. Wykonaj 5 takich powtórzeń.

wyciskanie z przysiadu

4. Wyciskanie z przysiadu

Stojąc przodem do wolnego końca sztangi, rozstaw stopy na szerokość bioder. Gryf złap w obie ręce przed klatką piersiową. Obniż i cofnij biodra, ugnij kolana i zejdź do przysiadu (a). Odepchnij się z pięt, unieś gryf nad głowę i zaciśnij pośladki (b). Wykonaj 5 takich powtórzeń.

Zobacz również:
REKLAMA