[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Trening na silną pupę [na podstawie treningu gwiazd LFL]

Umówmy się – większości z nas zależy po prostu, żeby kształtne i jędrne pośladki wyglądały świetnie w dżinsach i bez nich. To jednak tylko efekt uboczny skutecznego treningu tych anatomicznie największych mięśni organizmu.

fot. BLACK

Silna pupa to bowiem głównie prawdziwa fabryka mocy, która przydaje się w każdym sporcie, z futbolem amerykańskim na czele. Oto 4 warianty martwego ciągu, dzięki którym wzmocnisz i wyrzeźbisz pupę oraz tył ud – zestaw inspirowany treningiem gwiazd ligi LFL.

Wykonuj ten trening maksymalnie raz w tygodniu. Odpoczywaj 60-90 sekund między seriami i ćwiczeniami.

rys. Mirosław Łucko

Martwy ciąg w trap barze, 2 serie po 8 powtórzeń

(a) Wejdź do trap baru i rozstaw stopy na szerokość barków. Palce skieruj delikatnie na zewnątrz. Wypchnij biodra w tył i ugnij kolana, aby złapać chwytem neutralnym uchwyty.

(b) Wstań, inicjując ruch biodrami, a nie kolanami. Zaakcentuj koniec repety napięciem całego tyłu ciała.

rys. Mirosław Łucko

Klasyczny martwy ciąg, 2 serie po 8 powtórzeń

(a) Stań prosto w lekkim rozkroku, tak aby gryf dotykał Twoich piszczeli. Wypchnij biodra w tył i ugnij kolana, aby złapać sztangę nachwytem. Napieraj na siebie kolanami i ramionami, biodra wysoko.

(b) Wstań, prowadząc sztangę po nogach. Wróć do startu, powtórz

rys. Mirosław Łucko

Martwy ciąg sumo, 2 serie po 8 powtórzeń

(a) Tym razem zdecydowanie szerzej rozstaw stopy, palce stóp znów kierując na zewnątrz. Wypchnij biodra i ugnij kolana, schodząc naprawdę nisko pupą – złap sztangę nachwytem na szerokość barków (łokcie napierają na uda od wewnątrz).

(b) Wstań dynamicznym ruchem.

rys. Mirosław Łucko

Martwy ciąg na prostych nogach, 2 serie po 8 powtórzeń

(a) Zacznij, trzymając sztangę nachwytem na szerokość barków w prostych rękach na wysokości ud.

(b) Wypchnij biodra w tył i delikatnie ugnij kolana, obniżając pozycję sztangi. Czujesz to napięcie w pośladkach i tyle ud? Bardzo dobrze. Po ułamku sekundy wróć do pozycji startowej. Kontynuuj.

Martwy ciąg nie jest domeną jedynie męskich treningów. Zobacz ile korzyści możesz z niego czerpać i chwytaj za sztangę!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij